Spor

Sivasspor Lideri Mecnun Otyakmaz’dan transfer açıklaması

Süper Lig’in 23. haftasında Beşiktaş’ı konuk eden ve alandan 1-0 galibiyetle ayrılan Sivasspor’da Kulüp Lideri Mecnun Otyakmaz, müsabakanın akabinde stadyum çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Otyakmaz, “Gerçekten bu soğuk havada bizim için çok sıcak bir galibiyet oldu. Bu galibiyete çok gereksinimimiz vardı. Uzun vakittir da taraftarımızın önünde kazanamamıştık. Beşiktaş galibiyetiyle hem taraftarımızı memnun ettik hem de ligde biraz daha yeterli pozisyona geldik. İlerisi için daha da ümitlendik” diye konuştu.

“Hoş şeyler olmuyor”
Son günlerde birtakım spor kulüplerinin yaptığı açıklamalar ile ilgili yöneltilen soruya da Otyakmaz, “Benim burada söyleyeceğim hiçbir şey, hiçbir sorunu çözmeyecek. Biz de sık sık hem federasyonla hem de Kulüpler Birliği ile bir ortaya geliyoruz. Tekrar önümüzdeki hafta bir toplantımız var. Bu top toplantılarda konuşulur lakin natürel güzel şeyler olmuyor. Hiçbirimiz bu yaşananlardan memnun değiliz” diye cevapladı..

“Maalesef çok fazla sakat var”
Takımda çok fazla sakat oyuncunun olduğunu söyleyen Otyakmaz, “Maalesef sakatlıklar çok fazla olmaya başladı. Darbeye bağlı sakatlıklar da var. Kas sakatlıkları da var. Hem Yatabare sakatlandı hem artık Jordy Caicedo’yo sakatlandı. Bu bizi biraz grup kurmakta bizi zorluyor. Yeni transferlerin katkısıyla daha geniş bir takımımız olacak. İnşallah sakatlardan etkilenmeyeceğiz. Yeni transferlerin ahenk sağlaması bugün de birinin gol atması, bizi çok keyifli etti. Jordy Caicedo ile şimdi bir bilgi almadım. Durumu yarın aşikâr olur. Umarım kıymetli bir sakatlığı yoktur. Zira Yatabare 3-4 hafta yok. Leke James de daha şimdi hazır değil. Yani üç santrforun sakat olması bizi biraz zorlayacak gibi” tabirlerini kullandı.

“Transfer yapmayacağız”
Bir basın mensubunun, “Takıma transfer yapmayı düşünüyor musunuz?” halindeki sorusuna Otyakmaz, “Yok kâfi sayıda oyuncumuz var. Sakatlarımız geri döndüğü takdirde çok da yığılma olacak. 16 da yabancımız var. Münasebetiyle transfer yapmayacağız” cevabını verdi.

SİVAS (İHA) 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu