Spor

Jorge Jesus’tan Kasımpaşa maçı öncesi Oosterwolde açıklaması

Fenerbahçe, Üstün Lig’in 21. haftasında iç alanda Kasımpaşa’yı konuk ediyor. Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, müsabaka öncesi açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’a kaptırdıkları liderliği geri almak istediklerini belirten deneyimli çalıştırıcı, “Kolay bir maç olmayacağını düşünüyorum. Onlara karşı oynadığımız birinci maç üzere olmayacak. Birinci maçı 6-0 kazanmıştık lakin o maç geçmişte kaldı. Yeterli bir grupları var. 2-3 tane dikkat etmemiz gereken kıymetli oyuncular var. Rakibimiz bizi şaşırtamasın diye hafta ortası çok âlâ çalıştık. Bizim için sonuç kıymetli. Liderliği kaptırdık ve mümkün olan en kısa müddette yeniden birinci sıraya çıkmak istiyoruz. Bunun için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Takımın yeni transferi Jayden Oosterwolde hakkındaki görüşlerini de paylaşan Jorge Jesus, “Kadromuzda o bölgeyi güçlendirmemiz gerektiğini düşünüyorduk. Dönem başında da bir sol bek alabilirdik. Yalnızca Alioski vardı elimizde. Daha sonasında devşirme oyuncuları orada oynatmak durumunda kaldık. Mesela Lincoln o durumda oynamak durumunda kaldı. Elinden gelenin en düzgününü yaptı. Artık bir bek oyuncusu daha aldık o bölgeye. Elimizdeki bek oyuncularına nazaran farklı özellikleri var. Yaşı nedeniyle yabancı da sayılmıyor. O duruma bu özelliklerde bir oyuncu bulmak, transfer pazarında kolay değil. İnanıyoruz ki bizim grubumuza yardım edecek değerli bir oyuncu olacak kendisi” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu