Spor

Hatayspor, tahliye edildi

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok vilayetimizde hissedilen sarsıntılarda Hataysporlu Christian Atsu ve bordo-beyazlı grubun sportif yöneticisi Taner Savut, enkaz altında kalmıştı.

Sabah saatlerinde Christian Atsu’nun enkaz altından çıkarılıp tedavisine başlanırken sportif yönetici Taner Savut için arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Yaşanan gelişmelerin üzerine dün teknik yönetici Volkan Demirel, grubu Hatayspor tesislerinde bir ortaya topladı. Daima yardım davetlerini yineleyen Volkan Demirel önderliğinde Hatayspor oyuncuları ve teknik takımın Adana’ya geçmeleri sağlandı. Bordo-beyazlılar, Adana’dan kalkan özel uçakla ailelerine ulaşacak.

Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuşan Kerim Alıcı, “Takım halinde Hatay’dan Adana’ya geldik. Uçağımız birazdan kalkacak. Ailelerimizin yanına gidiyoruz” dedi.

RİVA TESİSLERİNE YERLEŞECEKLER

Süper Lig takımı Hatayspor, zelzele bölgesinden ayrılmaya hazırlanıyor. Kafile olarak TFF’nin tesislerine yerleşecek.

Kahramanmaraş’ta merkezli 7,4 büyüklüğündeki sarsıntı; Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde birçok ili etkiledi.

Süper Lig takımı Hatayspor’da birçok futbolcu ve teknik gruptan isimler zelzeleden etkilendi. Sportif yönetici Taner Savut ve tercüman Emre’nin enkaz altında kaldığı belirtilirken şimdi iki isimden haber alınamadı.

Hatayspor bölgede devam eden artçı sarsıntıların akabinde kafile halinde kenti terketmeye hazırlanıyor. Hatayspor, ekip halinde Riva’daki Türkiye Futbol Federasyonu’nun tesislerine yerleşecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu