Spor

Giresunspor’da ayrılık kapıda!

21 puanla ateş sınırında kalan Giresunspor’da teknik yönetici Hakan Keleş’le yol ayrımına gelindi. Kasımpaşa mağlubiyetinin akabinde yaptığı basın toplantısında, “Konuşacak çok şey var lakin susuyoruz” diyerek mutsuzluğunu lisana getiren tecrübeli teknik adamı misyonundan ayrılmayı düşündüğü öğrenildi. Geride kalan son 6 maçta 4 sefer alandan yenilgiyle ayrılan, bu süreçten yalnızca 2 puan çıkartırken bilhassa son 2 maçta kalesinde 9 gol gören Karadeniz grubunda idarenin de Keleş’in ayrılık kararı alması durumunda zahmet yaşamamak ismine alternatif düşünmeye başladığı gelen haberler ortasında.

Kayseri maçı final gibi!

Transfer tahtasının kapalı olması nedeniyle takımını güçlendirememekten ötürü mutsuz olduğu tabir edilen Keleş’in Kayserispor ile içeride oynanacak karşılaşmanın sonucuna nazaran 3 dönemdir vazife yaptığı kadrodaki geleceğiyle ilgili radikal bir karar verebileceği belirtiliyor.

Yeni planlama gündemde

44 yıl ortadan sonra Muhteşem Lig’e döndükten sonra sonuçlar açısından en dertli devirlerinde ardında durulan Keleş’in son açıklamalarının idare kanadında da rahatsızlığa neden olduğu konuşuluyor. Yeşil-Beyazlı grupta idarenin transfer tahtasını açabilmek ismine mesai harcadığı öğrenilirken bir yandan yeni planlamayı yeni bir teknik yöneticiyle yapma konusu da gündeme gelmiş durumda.

30’dan fazla transfer…

Süper Lig’deki birinci döneminde 15 yeni oyuncuyla mukavele imzalayan Giresunspor’da 4 de kiralık isim gruba kazandırılmıştı. Bu oyunculardan 8’inin dönem sonunda çeşitli nedenlerle gruptan ayrılması, devam eden yaprak dökümüyle şu anki takımda birinci dönemdeki ekipten tek oyuncunun bulunması; bununla birlikte 2022-23 döneminin başında da tıpkı formda 15 yeni oyuncunun kadroya kazandırılıp daha lig tamamlanmadan 10’unun ekipten ayrılması Karadeniz grubunu, grup yapılanmasındaki kusurlarla bir arada ekonomik manada da zora soktu.

Eleştiriler artınca…

Teknik heyete bu istikamette gelen tenkitlerin de ayrılık kanısının artmasında tesirli olduğu kaydedildi. 18 Şubat’ta yapılacak seçimli genel heyete kadar Kuzey temsilcisinde teknik takımla ilgili de bir değişimin gündeme geldiği söz ediliyor.  

 

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu