Spor

Fenerbahçe’nin yeni transferi Emre Demir’i öve öve bitiremedi! ‘Seneye çok iş yapar…’

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, Samet Akyadın ve Jayden Oosterwolde’nin akabinde 3. imzayı Emre Demir’e attırdı. Sarı Lacivertliler, dönem başında 2 milyon Euro bonservisle Kayserispor’dan Barcelona B’ye transfer olan 19’luk solak yıldızı takımına kattı. Yarım dönemlik Avrupa macerasına sonrası Türkiye’ye dönen Emre için rastgele bir bonservis ödemeyen Kanarya, genç oyuncu ile 4.5 yıllık kontrat imzalandığını duyurdu.

TRANSFER RESMEN AÇIKLANDI

Kulüpten yapılan açıklamada, “Kulübümüz, FC Barcelona forması giyen Emre Demir’in transferi için kulübü ve oyuncu ile muahede sağlamıştır. Genç oyuncu bedelsiz olarak takımımıza dahil olmuştur. 4.5 yıllığına renklerimize bağlanan Emre Demir’e kulübümüze beğenilen geldin diyor; amaçlarımız yolunda çubuklu formamızla birçok muvaffakiyetler diliyoruz.” sözleri kullanıldı.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen imzada hazır bulunan İdare Konseyi Üyesi Selahattin Baki, genç oyuncunun transferiyle ilgili, “Bizi memnun eden bir transfer. Türk oyuncu merkezli ekip kurma hevesimiz hiç bitmiyor. Hem yaş olarak, hem de yetenek olarak tartışılacak bir profil değil. Daha evvel de takımımıza katmak için refleksimiz olmuştu. Kendisi Avrupa’ya gitmişti. Mukadderatımızda varmış, onun da mukadderatında Fenerbahçe varmış. Geleceğe çok büyük bir yatırım olarak görüyoruz. Kendisine de Fenerbahçe ve ulusal ekip forması altında üstün muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

FORMAYI GİYMEK İÇİN SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR

Fenerbahçe forması giyecek olmanın kendisini çok heyecanlandırdığını lisana getiren Emre Demir de, “Çok heyecanlıyım, zira buraya geldiğim için çok memnunum. Menajerim Ahmet Bulut bana ‘Fenerbahçe kulübü seni istiyor’ diye söylediğinde çok heyecanlandım, olması için de kendisiyle konuştum. Burada olduğum için çok memnunum, çok heyecanlıyım. Bir an evvel taraftarımızın önüne çıkmak ve çubuklu formayı giymek istiyorum. Taraftarlarımızdan çok fazla takviye iletisi geldi. Herkese teşekkür ederim. İnşallah şampiyonluğun bu sene geleceğine inanıyorum.” diyerek kelamlarını noktaladı.

BÜLENT UYGUN’DAN EMRE DEMİR YORUMU

Fenerbahçe’nin Barcelona’dan transferi Emre Demir’e Kayserispor’da 15 yaşındayken kaptanlık veren teknik yönetici Bülent Uygun, genç yıldız adayını FANATİK’e yorumladı: Geçişleri en düzgün yapabilecek kalitede bir 8 numara. Seneye çok uygun işler yapacaktır, zira Jesus’un bu sene oynatacağını sanmıyorum.

Teknik yönetici Bülent Uygun, eski öğrencisi Emre Demir’den son derece ümitli…

Kayserispor’u çalıştırdığı devirde genç oyuncuya talih veren, 15 yaşında alana süren tecrübeli hoca, “Fenerbahçe çok kaliteli bir genç transfer yaptı, tekniği oyun görüşü ve klas paslarıyla kendi neslin en iyisi” dediği Emre Demir hakkında şu yorumları yaptı: “Fenerbahçe maçlarını izlemeye gitmiyor musun diyorlar. ‘Arda oynuyor da biz mi gitmiyoruz!’ diyorum. Arda üzere yetenek oynasa gözümün pası silinmesi için koşarak izlemeye giderim. Emre Demir ise biraz daha 2. Bölge oyuncusu. 8 numarada kalitesi ve yeteneği ile 3. bölgeye geçişleri en uygun yapacak adamların başında gelecektir. Seneye çok kaliteli işler yapacaktır. ‘Seneye’ diyorum. Jesus o talihi bu sene vermeyecek zira.”

‘KUYT YA DA APPIAH’

“Kayserispor’da 15 yaşında oynattık. Ligin en genç gol atan, asistler yapan atletiydi. Biz ayrıldıktan sonra 1.5 yıl oynatılmadı ve Barcelona’ya transfer oldu fakat maç eksiklikleri genç yeteneklerin gelişmesinin önündeki en büyük engeldi. Biz de oynatmayarak gelişmesine müsaade vermedik. Barcelona’da talih yakalama fırsatını bulamadı. Arda, Alex değil ancak bir Oğuz Çetin yahut Okocha üzere. Emre Demir ise eksiklerini giderirse Kuyt ya da Appiah stilinde performans gösterecektir fikrindeyim.”

Ömer Necati Albayrak

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu