Spor

Erdal Güneş: “Zor koşullara karşın hoş bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum”

Gaziantep Futbol Kulübü, Spor Toto Muhteşem Lig’in 22. haftasında A.Hatayspor’u 4-1 mağlup ederek puanını 25’e yükseltti ve üst üste ikinci galibiyetini aldı.
Maçın akabinde değerlendirmelerde bulunan Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Sorumlusu Erdal Güneş, galip geldikleri için çok keyifli olduklarını söyledi. Güneş, “Geçen hafta uygun bir ekibe karşı kısıtlı vakitlerde âlâ bir galibiyet aldık. O maçtan sonra da oyunculara şunu söylemiştim; arkadaşlar yalnızca bir maç kazandık daha kazanacak çok var, bu işi bitirip Hatayspor maçına konsantre olalım demiştim. Bugün güzel çaba, düzgün istek ve yeterli bir futbol ile ağır bir yere karşın hoş bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Yeniden oyuncularımıza şunu söyledim. Tekrar kazanacak çok maçımız var dedim. Biz profesyonel insanlarız, 2 gün sonra sıkıntı bir deplasmana gideceğiz. Bugün bu maçın sevincini bitirerek, sıkıntı maçlarımıza hazırlanalım diye konuştuk. Bugün hoş bir galibiyet oldu. Bu galibiyetin mimarı oyuncularımızdır. Kendilerini tüm yüreğimle tebrik ediyorum. Uzun vakitten sonra 2 maç üst üste kazanmak bizi keyifli etti. Bu benim için sürpriz değil. Ben gruba sonradan gelmedim. Ben 6 yıldır bu ekibin içerisindeyim. Bu oyuncuların hepsi ile yakından diyaloğum oldu ve oyuncuların potansiyelinin farkındayım. Oyunculara yalnızca potansiyellerinin yüksek olduğunu söyledim. Oyuncuların potansiyellerini dışarı çıkarmak için takviye sağladım. Görüntü tahlil ve birebir görüşmelerle oyuncuların gerçek potansiyellerinin üst çıkmasına yardımcı oldum’’ dedi.

“Transfer çalışmalarımız devam ediyor”
Transfer çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Erdal Güneş, “Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Kaliteli bir grubumuz var ancak birtakım mevkilerde yalnızca birer oyuncu ile oynuyoruz. Bugün maalesef ki Mustafa’nın bir sakatlığı oluştu. O yüzden şu an buruk memnunluk yaşıyorum. Kaliteli ancak dar bir takımımız var. Bir haftalık bir sürecimiz kaldı. Bu ekip oyuncuların uğraşı ile kahır günler yaşamayacak’’ sözlerini kullandı.

“Kişisel hiçbir planım yok, kadrosu yeterli yerlere getirmek istiyorum”
Takımdaki geleceği ile ilgili soruya da yanıt veren Erdal Güneş, “Takımımdaki durumum ile ilgili teklif konusunda ben birinci günde birebir şeyi söyledim. Şu an başımdaki tek şey bu grubu ve bu kenti hak ettiği yere getirmek. Şahsî hiçbir planım yok. Bu sorumluluğu en yeterli formda nasıl yerine getirebilirim kaygısındayım. Dediğim üzere ferdî hiçbir planım yok. Takviye olan taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum. Bizi desteklemeye devam etsinler. Bu ekip güzel bir ekip, daha da hoş günler yaşayacağız. Oyuncularımın gol attıktan sonra sevincini benimle paylaşmaları nitekim memnunluk verici bir olay. Yalnızca oyuncularım ile düzgün bir bağ kurmaya çalıştım ve bunun karşılığını da görüyorum” diye konuştu.

GAZİANTEP (İHA) 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu