HaberlerSpor

Volkan Demirel yardım için tekrar Hatay’a döndü

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde zelzele olduğunu bildirdi. AFAD’ın yaptığı açıklamaya nazaran Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Sarsıntı saati 04.17 olarak kaydedilirken zelzelenin derinliği ise 7 kilometre olarak bildirildi. AFAD zelzelenin 8 vilayette şiddetli biçimde hissedildiğini duyurdu. Sarsıntı, Kahramanmaraş başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük hasara yol açtı.

CANLI YAYINDA YARDIM İSTEDİ

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel de yaşanan sarsıntılar sonrasında toplumsal medya canlı yayınında gözyaşlarıyla yardım istemişti.

Canlı yayın sırasında gözyaşlarına boğulan Volkan Demirel; ‘Burada herkes perişan. Herkes can çekişiyor Hatay’da. Buraya lütfen ambulans, yardım. Burada durumlar çok berbat. Yardım edin, insanlara ulaşamıyoruz. Biz kendi imkanlarımızla fazla bir şey yapamıyoruz. Ne kadar imkan varsa, hepsini göndermenizi istiyorum. Yalnızca Hatay değil, etraf vilayetlerde de durum birebir. Lütfen Allah isteği için yardım edin’ kelamlarını kullanmıştı.

 

 

HERKESİN TAKDİRİNİ KAZANDI

Hatay’da yaptığı canlı yayınla yardım isteyen, kendi imkan ve eforlarıyla depremzedelere yardımcı olan Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştı.

Bu kelamlar kısa vakitte büyük yankı uyandırmış ve Hatay’a yardım gelmesi ismine bir ses olarak, zelzelenin ne kadar yıkıcı olduğuna dikkat çekmişti.

ALİ KOÇ YARDIMCI OLDU

Volkan Demirel sarsıntının çabucak sonrasında oyuncuları ve teknik grubu Hatay’dan çıkarmak istediğini Fenerbahçe Lideri ile paylaştı. Ali Koç da çabucak özel uçak ayarlayarak en yakın havalimanına gönderdi. Hatayspor takımının kentten çıkarılmasını sağladı.

 

 

YİNE HATAY’A DÖNDÜ

Futbolcularını ve ailelerini İstanbul’a bıraktıktan sonra Volkan Demirel yine Hatay’a geri döndü. Volkan Demirel’in, Hatayspor tesislerinde depremzedeler için elinden geleni yapmaya devam edeceği öğrenildi.

beIN Sports

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu