HaberlerSpor

Uygun ki varsın Montella

Deprem bölgesi için yardım kampanyaları devam ediyor. Futbol dünyası da bu kampanyaların ön saflarında yer aldı. Daha evvel Roma’ya giderek arkadaşı Mourinho ile bölge için neler yapabileceğine dair fikir alışverişinde bulunan, Fiorentina ve Roma ile temsili maç organize eden Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Vincenzo Montella, artık de sarsıntıdan etkilenen beşerler için yardım kampanyası başlattığını duyurdu. İtalyan teknik adamın düzenlediği kampanyanın ismi ise “SOS Turchia” oldu.

Dernek kurdu, yardım eli uzattı

Montella, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, ailesiyle birlikte “Vincenzo Montella Acil Durum” ismiyle insani yardım derneği kurduğunu belirterek, Kahramanmaraş merkezli ve ortalarında teknik yöneticisi olduğu kadronun kenti Adana da olmak üzere 11 ili etkileyen zelzele felaketi için “SOS Turchia” yardım kampanyasını başlattığını kaydetti.

‘Kendimi buna adayacağım’

Derneğinin rastgele bir kâr hedefi gütmediğini, büsbütün yardım niyetli olduğunu söz eden Montella, “Burada hedef, bağışlar toplamak ve bununla Adana halkına yönelik projeleri gerçekleştirmek. Ben de kendimi, bu projelerin uygulanmasına adayacağım” dedi. 48 yaşındaki teknik yönetici, “Onlara yardım için gelen pek çok küçük çabayı birleştirmeyi umarak, bu insanlara büyük bir şey yapma muhtaçlığını içimde hissediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu