HaberlerSpor

Türk futbolu tek yürek

Kahramanmaraş merkezli zelzelenin akabinde tüm Türkiye, afetzedelere yardım elini uzatmak için adeta seferber oldu. Bu afet, futbol ailesini de tam manasıyla kenetledi. Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, Basel çabasını birlikte izlemek için Harika Lig’deki öteki kulüp liderlerini stada davet etmişti. Ali Koç,Dursun Özbek ve Göksel Gümüşdağ’ın ortalarında bulunduğu 12 kulüp lideri, Medical Park Stadı’nda yerini aldı. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi de onlara eşlik etti. Liderler, müsabaka öncesi birlik bildirileri verdi.

Ağaoğlu: Hedefine ulaştı

TFF Lideri Büyükekşi, “Tüm dünyaya bildiri vermek istiyoruz. Acımız çok büyük. Bu maçta tüm Türkiye’nin taraftarların, bütün renklerin kalbi Trabzonspor için atacak” dedi. Ahmet Ağaoğlu, “Federasyon liderimize, Muhteşem Lig liderlerimize, yöneticilerine, 1. Lig Kulüpler Birliği ve Eyüpspor Lideri Murat Özkaya’ya, hepsine teşekkür ediyorum. Maçla ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Şu tabloyu gördükten sonra benim için bu maç hedefine ulaşmıştır” diye konuştu.

Özbek: Dostluğun resmi

Fenerbahçe Lideri Ali Koç,”Eşsiz, takdire şayan bir dayanışma ruhu ülkemizde hakim. Biz futbol ailesi olarak birinci günden itibaren elimizden gelen her şeyi yaptık.Depremin ortaya çıkardığı bu dayanışma ruhunu inşallah futbolda biraz daha kalıcı olur” temennisinde bulundu. Galatasaray Lideri Dursun Özbek ise,”Futbol ailesi bu türlü günde birlik, beraberliğini tabir etmek için liglere orta verilmişken bugün Trabzonsporumuz’u desteklemek ona güç vermek başarısına ortak olmak için buraya geldik. Futbol ailesi olarak bu hoş resmi çok önemsiyorum. Bu fotoğraf tıpkı vakitte Türk futbolundaki dostluğun, beraberliğin resmidir”ifadelerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu