HaberlerSpor

Trabzon’dan sarsıntı bölgesine bildiri var!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye, Adana ve Elazığ olmak üzere 11 vilayette tesirli olan zelzele felaketleri yıkıcı tesirlere sebep oldu ve binlerce vatandaşımızı kaybettik. ‘Asrın Felaketi’ olarak nitelendirilen müthiş afet sonrasında tüm Türkiye yasa boğulurken, dünyadan da dayanak ve yardım bildirileri gelmeye devam ediyor. 

3-4 Mart’a kadar ertelenmişti

6 Şubat günü meydana gelen zelzele sonrasında tüm dünyanın gözü ülkemize çevrilirken adeta Türkiye’de hayat durma noktasına gelmiş ve tüm vatandaşlarımız sarsıntı bölgesindeki yurttaşlarımızın acısını paylaşmıştı. Tüm spor tertipleri ertelenirken, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da Harika Lig maçlarının 3-4 Mart tarihine kadar ertelendiğini duyurmuştu.

UEFA’nın tutumu netti

Depremin acısını en çok hisseden ve en çok can kayıplarının yaşandığı kentlerden olan Gaziantep ile Hatay’ın ekipleri; Gaziantep FK ile Hatayspor da gelecek dönem hakları gizli kalmak kaydıyla bu dönem ligden çekilmişlerdi. Spor kulüplerimiz zelzelenin yaralarını sarmak için tek yürek olurken Avrupa futbolunun işvereni UEFA, Konferans Ligi’ndeki Trabzonspor-Basel maçını ertelememişti.

Kulüp liderleri bir arada!

Günler sonrasında bir maç heyecanı yaşanırken Trabzon’da da tek yürek olduk. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Medipol Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ, Kayserispor Lideri Ali Çamlı, Eyüpspor Lideri Murat Özkaya ve birçok kulübün temsilcisi dayanak için Trabzon’a geldi.  

Her kadrodan taraftar Trabzon’da

Aynı vakitte Harika Lig’de muvaffakiyet ve şampiyonluk için yıllardır birbiriyle ezeli rekabet eden Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları, Basel maçında Trabzonspor’a takviye vermek için geldiği kentin sokaklarında formalarıyla dolaştı, Akyazı’da da tribünde yer alarak Bordo-Mavililer’i destekledi.

11 vilayet anıldı

Fırtına müsabaka öncesinde ısınmaya 11 ilin isminin yazdığı tişörtlerle alana çıktı. Trabzonspor yası simgelemesi nedeniyle şiddetli maçta da siyah formayı tercih etti.

Duygusal koreografi

Karşılaşma öncesinde zelzele bölgesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için hürmet duruşunda bulunuldu. Taraftarlar zelzeledeki arama kurtarma çalışmalarıyla ilgili duygusal bir koreografi gösteri yaptı. Ayrıyeten Medical Park Stadyumu uğraşın birinci düdüğü çaldıktan sonra bir dakika boyunca sessiz kalarak tekrar zelzelede hayatını yitiren yurttaşlarımızı andı.

Plaka kodlarında ileti verildi

1. dakikada ise ‘Adana burada’ sesleri yükselmeye başladı. 2. dakikada ‘Adıyaman burada’ tezahüratları yapıldı. Sarsıntıdan etkilenen 11 ilin plaka kodlarının dakikalarında misal tezahüratlarla zelzele bölgelerine dayanak gönderildi. Sık sık da ‘Türkiye burada omuz omuza’ sesleri tribünden haykırıldı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu