HaberlerSpor

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, ‘Omuz Omuza Türkiye’ kampanyasını duyurdu

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, asrın felaketi olarak tanım edilen, Türkiye’nin 10 vilayetini etkileyen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki 2 sarsıntı sonrası futbol ailesini 1 Mart’ta başlatacakları OMUZ OMUZA TÜRKİYE kampanyasına katılmaya davet etti.

Başkan Büyükekşi’nin mevzuyla ilgili açıklaması şu halde:

Hepimizi derinden sarsan büyük bir afet yaşadık. Kaybettiğimiz canlarımıza bir defa daha Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu büyük afetin sonucunda milletçe harikulâde bir dayanışma başladı. Devletimiz, kurumlarımız, vatandaşlarımız daima birlikte harekete geçtik. Bu dayanışma ve yardımlaşma sürecinde Büyük Türk Futbol Ailemiz de yine son derece güçlü bir biçimde bir ortaya geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Futbol Federasyonumuz, kulüplerimiz daima istişare halinde afet bölgesi ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bugün de bu dayanışmanın bir adımını daha attık. Trabzonspor’un Basel ile oynadığı maç birlikteliğimizin ne kadar güçlü olduğunu bir kere daha gösterdi. Bu sürece katkı sağlayan tüm kulüplerimize, taraftarlarımıza, teşekkür ediyorum.

Yardımlaşma ve dayanışmamızı daha ileri boyuta taşıyacağız. 1 Mart 2023 Çarşamba günü Türkiye Futbol Federasyonumuzun öncülüğünde tüm kulüplerimizin iştiraki ile Gençlik ve Spor Bakanlığımızın takviyesi ile milletlerarası boyutu olan örnek bir kampanya başlatıyoruz. OMUZ OMUZA TÜRKİYE ismini verdiğimiz bu tarihi ve manalı tertibe tüm spor kanallarımızın ortak yayınla ekranlarını açmasını istek ediyoruz. Büyük Futbol Ailemizin tüm bedelli kurumları ve fertlerinin iştiraki ile daha evvel 1000 konteyner kelamımızı binlerceye taşımak istiyoruz. Afetzede vatandaşlarımızın süreksiz barınma merkezlerinde sıhhatle konaklamalarını sağlayacak bir tertibi başlatıyoruz. Bu büyük afetten etkilenen bölgedeki altyapıdan A gruplara bayan erkek tüm futbolcularımıza, antrenörlerimize, hakemlerimize, gözlemcilerimize, kulüplerimize de daima birlikte sahip çıkarak dayanışma ve yardımlaşmamızı sürdüreceğiz. OHAL ilan edilen kentlerimizde kulüplerimizin ligden çekilme taleplerini de İdare Şurası kararımızla kabul ettik. OHAL Bölgesi dışında sarsıntıdan direkt ya da dolaylı olarak etkilenen kulüplerimizle de daima irtibat içerisindeyiz. Onların da muhtaçlıklarını tek tek dinliyoruz. Liglerine devam etmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Sporun, futbolun birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma gücünü tüm dünyaya bir kere daha göstereceğimiz bu örnek tertibe dünyadan da futbol ailesinin pahalı üyelerini davet ediyoruz. Fenerbahçe formasıyla enkazdan çıkan vatandaşımıza sevinçten göz yaşı döken Trabzonsporlular, Galatasaraylılar, Beşiktaşlılar, ya da enkazdan çıktığı anda en büyük Beşiktaş diye bağıran evladımızın coşkusuyla sevinen Fenerbahçeliler, Galatasaraylılar, Trabzonsporlular ya da bugün yarın Fenerbahçe stadyumunda kan bağışında bulunan tüm kadro taraftarlarımızı, birbirlerinin stadyumlarında afet bölgesi için birebir bağış tertipleri yapan tüm kadro taraftarlarımızı 1 Mart’ta başlatacağımız ‘Omuz Omuza Türkiye’ kampanyasına katılmaya davet ediyorum.

Bu afet sonrasında oluşan dayanışma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik atmosferini daim kılmak için omuz omuza vereceğiz. Omuz omuza verip gelecek jenerasyonlara örnek olacağız. Omuz Omuza göz yaşlarımızı sileceğiz. Omuza verip sıkıntılarımıza derman olacağız.

Tekrar birinci günden bu yana bu büyük birlikteliğe en ufak katkı sağlayanından en büyük bağış yapanına kadar Büyük Futbol Ailemizin tüm fertlerine teşekkür ediyorum. Yakında ‘Omuz Omuza’ dayanışma ve yardımlaşma organizasyonumuzla ilgili daha ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Dayanışma ruhumuz daim olsun.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu