Haberler

Son dakika haberi! Hataysporlu Christian Atsu’dan güzel haber!

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.7’lik zelzele sonrası yıkılan binaların enkazında kalan insanların çıkarılmasına devam ediliyor.

Depremden en çok etkilenen vilayetlerden biri olan Hatay’da da büyük hasar meydana geldi. 

ATSU İÇİN YENİ AÇIKLAMA

Dün yaşanan zelzele sonrası Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Christian Atsu’ya ulaşılamıyordu. Atsu’nun yanı sıra Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut’a ulaşılamıyor. Sabah saatlerinde Radyo Gol’e konuşan Hatayspor Basın ve Dış Bağlar Sözcüsü Mustafa Özat, ” Christian Atsu yaralı olarak çıkarıldı. Sportif yöneticimiz Taner Savut, maalesef hala enkaz altında. Hatay çok etkilendi. En tehlikeli saatlerin sonuna gerçek geliyoruz. ” dedi.

KERİM ALICI İLE BURAK ÖKSÜZ ENKAZDAN ÇIKARILDI

Kerim Alıcı’nın kendi imkanlarıyla enkazdan çıktığı ve sıhhat durumunun da yeterli olduğu öğrenildi. Öte yandan Bertuğ Yıldırım ile Burak Öksüz ve kulüp tercümanı Emre kurtarıldı.

Ayrıca kendisine ulaşılamayan Onur Ergün’ün de durumunun yeterli olduğu öğrenildi. Hatayspor’da teknik heyetten iki ismin de enkazdan sağ kurtulduğu belirtildi. 

Bertuğ Yıldırım’dan açıklama, ‘Arayan, soran herkese çok teşekkür ederim. Pek düzgünüm, şebeke sorunu olduğu için telefonlara yanıt veremiyorum. Hepimize geçmiş olsun.’

Hatayspor Antrenörü Murat Bel ve ailesi enkazdan çıkarıldı, durumları iyi

Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu, Akdeniz bölgesinde birçok ili etkileyen ve Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki sarsıntı sonrası spor topluluğundan sevindirici haberler gelmeye devam ediyor.

Spor Toto Muhteşem Lig takımlarından Hatayspor’da teknik yönetici Volkan Demirel’in grubunda yer alan atletik performans antrenörü Murat Bel ve ailesi, enkazdan sağ bir halde çıkarıldı. Bel ve ailesinin durumunun âlâ olduğu belirtildi.
Hatayspor’da daha evvel de teknik heyetten iki ismin yanı sıra futbolculardan Burak Öksüz, enkazdan sağ olarak kurtulmuş; futbolculardan Onur Ergün ve Bertuğ Yıldırım ise durumlarının uygun olduğuna dair paylaşımlar yapmıştı.

ONUR ERGÜN’DEN AÇIKLAMA

Hatayspor futbolcusu Onur Ergün resmi sitesinden bir açıklama yaparak durumunun uygun olduğunu ve şebekeden ötürü kendisine ulaşılamadığını duyurdu.

BARIŞ ALICI, KARDEŞİ KERİM’İN YAŞADIKLARINI ANLATTI

Barış Alıcı, Spor Arena’ya yaptığı açıklamada kardeşi Kerim’le görüşmesinin akabinde sarsıntı anında yaşananları şöyle özetledi:

“1 saat evvel olan zelzeleden sonra ulaşamıyorum kendisine. Sabah konuştuğumda sıhhat durumu düzgündü. Ufak tefek yalnızca çizikler ve kanamalar vardı, çok büyük bir şey yoktu. Gece Zelzele sırasında Allah’tan uyanıkmış. Sarsıntı anında duvar tam üzerine yıkılırken Allah’tan ortada dolap ve masa varmış. Duvar onların üzerine gelmiş. Sonra duvara yumruk atmış ve sağ salim çıkmış. Tıpkı apartmanda yaşadıkları hocalar ve futbolcular vardı. Onlar da sağ salim çıkmış enkazdan. Çok şükür en azından can kaybı olmadı. Bir saat evvel olan sarsıntıdan sonra ulaşamıyorum. Hatay’da artçı sarsıntılar var.”

VOLKAN DEMİREL CANLI YAYINDA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Volkan Demirel, Instagram hesabından yaptığı canlı yayın sırasında gözyaşları içinde bölgeye yardım istedi. Demirel, “Ne kadar imkan varsa, hepsini göndermenizi istiyorum. Yalnızca Hatay değil, etraf vilayetlerde de durum birebir. Allah isteği için yardım edin” dedi.

Chelsea ve Newcastle’dan ileti var

Hâlâ haber alınamayan Atsu’nun eski kulüpleri Chelsea ve Newcastle United’dan paylaşım geldi. Chelsea, “Senin için dua ediyoruz, Christian Atsu” notunu düşerken, Newcastle da, “Olumlu haberler için dua ediyoruz” tabirlerini kullandı.

Hatayspor Basın Sözcüsü Mustafa Özat: Christian Atsu Taner Savut, maalesef hala enkaz altında

Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde birçok vilayet, Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki zelzeleyle sallandı. Hatayspor Basın Sözcüsü Mustafa Özat, yaşanan zelzele felaketinin akabinde Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel’in ekibi bir ortaya topladığını tabir eden Mustafa Özat, “Oyunculardan Christian Atsu ve sportif yöneticimiz Taner Savut, maalesef hala enkaz altında. Christian Atsu hakkında Portekiz kaynaklı bir haber ulaşıldı diyor fakat biz ulaşamıyoruz kendisine. Kimseye ulaşamıyoruz. O bölgeye de ulaşamıyoruz. Ulaşabilsek zati dünyalar bizim olacak. Yardım bekliyoruz. En sıkıntı ulaşılabilecek yer bizim orası. Şu anda en çok yardıma gereksinim olan yer Hatay. Sarsıntı bölgelerinde herkesin yardıma gereksinimi var ancak Hatay’da yardıma muhtaçlık çok. Ne battaniye verilen yer var ne çorba dağıtımı yapılan bir yer var, hiçbir şey yok. Zelzele olduğu saatten bu yana kaç saat geçti. Dualara gereksinimimiz var. 2 eksiğimiz var tesislerdeyiz. Yarından itibaren inançlı bir biçimde tesislerden tahliye sürecine başlayacağız” dedi.

 

KASIMPAŞA KAFİLESİNİN DURUMU İYİ

Kasımpaşa kafilesi Hatayspor maçı sonrası Hatay’da kalmıştı. Kaldıkları otelde sarsıntıya yakalandılar. Lakin tüm kafilenin durumu uygun. Bugün özel uçakla İstanbul’a dönecekler.

 

(Yakup Çınar – Fanatik.com.tr)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu