Haberler

Sneijder açıklamıştı! Reaksiyonlar sonrası Tadic’ten açıklama

Kahramanmaraş merkezli iki büyük sarsıntı Türkiye’yi yasa boğmuştu. Hollanda’da kulüpler geçtiğimiz hafta oynanan müsabakalarda Türl bayraklı kaptanlık pazubandları ile alana çıkmıştı.

Bir devir Galatasaray’da forma giyen Wesley Sneijder, “İzleyicilerimizin görmesi buraya geçen hafta sonu Eredivisie’deki tüm kaptanların giydiği bir pazubandı getirdim. Bir kulübün kaptanı dışında herkes Suriye ve Türkiye’deki depremzedelere dayanak için o bandı taktı. DHSC’de kulüpten arkadaşım Tarık Divarcı’nın başlattığı çok hoş bir teşebbüs. Benden onu desteklememi istedi ve ben de yaptım.” tabirlerini kullanmıştı.

Ajax’ın ise idare kararı ile Türk bayraklı kaptanlık pazubandını takmadığını söyleyen Sneijder “‘Bu idarenin bir kararıydı zira kendileri bir aksiyon alacakmış. Aksiyonlarının ne olduğunu bilmiyorum fakat biz bandı takan kaptanlara bakmalıyız. 17 kulüp katıldı ve bunun için çok minnettarız. Tahminen de hala Ajax’ta formasını bağışlamak isteyen oyuncular vardır.” demişti.

TADIC TOPLUMSAL MEDYASINDAN PAYLAŞTI

Ajax grup kaptanı Sırp futbolcu Dusan Tadic yansıların akabinde toplumsal medya hesabından Türkiye ve Suriye’de yaşanan zelzeleye ait paylaşımda bulundu. Tadic paylaşımında “Türkiye ve Suriye’deki sarsıntılar beni derinden sarstı. Niyetlerim, bu trajedide sevdiklerini kaybeden beşerlerle ve rastgele bir halde etkilenen herkesle.” tabirlerini kullandı.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör

 
 
 

Fanatik (@fanatikcomtr)’in paylaştığı bir gönderi

BÜYÜK DAYANIŞMA

Avrupa’da büyük yankı uyandıran sarsıntı için kulüpler ve futbolcular yardım ve takviye için tüm imkanlarını seferber etmiş durumdalar. Zelzelenin tesirini yaşayan tüm beşerler için tüm imkanlarını zorlayan kulüpler, oynanan maçlarda da bu durumu göz önüne seriyorlar.

‘BAŞINIZ SAĞ OLSUN KALBİMİZ SİZİNLE’

Hollanda’da birçok kulüp depremzedeler için harekete geçti. Bunlardan FC Dordrecht, Willem II deplasmanında alana sarsıntıda hayatını kaybedenler için Türkçe olarak ”Başınız sağ olsun, kalbimiz sizinle” pankartıyla çıktı.

SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

Hollanda’da geçen hafta oynanan futbol maçlarında Kahramanmaraş merkezli ve 10 vilayet ile Suriye’yi etkileyen zelzelede hayatını kaybedenler için hürmet duruşunda bulunulması kararı alınmıştı. Hollanda Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Düşüncelerimiz, Türkiye ve Suriye’deki yıkıcı sarsıntılardan etkilenen herkesin yanında.” sözü kullanıldı.

Milliyet

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu