HaberlerSpor

Matej Hanousek, zelzele anını anlattı! “Hayatımda hiç cehennem görmedim lakin..”

Türkiye’yi yasa boğan 7,7’lik Kahramanmaraş merkezli zelzele, Hatay, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıufa, Adıyaman, Malatya ve Kilis’te ağır yıkımlara neden oldu.

KORKU DOLU ANLARI ANLATTI

Spor dünyasından bir çok isim de bu felaketten etkilendi. Merkez üssü Kahramanmaraş olan sarsıntıya Gaziantep’te yakalanan Çekyalı oyuncu Matej Hanousek, zelzele anında yaşadıklarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte Çek futbolcunun o kelamları:

‘BU BİR KATLİAM’

“Sabah 5 üzere uyandım. Hayatımda hiç cehennem görmedim lakin artık Gaziantep’e benzediğini hayal ediyorum. Bu bir katliam…”

“Herhangi bir şeyle karşılaştırmak sıkıntı. 30 saniye cehennemi yaşadım. Konutta mi kalsam, dışarı mı çıksam bilemedim. Her şey olabilirdi. Pencereden, otomobillerini binalardan olabildiğince uzağa sürmeye çalışan insanların kaçtığını gördüm.”

‘HEMEN İDMAN MERKEZİNE GİTTİK’

“Derhal kulüpten öbür oyuncularla birlikte idman merkezine gitmem gerektiğine dair birçok bildiri almaya başladım zira orası inançlıydı. Gebe olan eşim ve üç yaşındaki oğlumuz ile kısa müddette giyindik. Pasaportlarımızı ve en gerekli eşyaları aldık.”

‘KORKUNÇ BİR KARMAŞA’

“15 dakika sonra meskenden çıkmıştık. Geceyi kulübün tesislerinde geçirdik. Sabah olunca Gaziantep merkeze otomobille yaklaşık 20 dakika uzaklıktaki konutumuza gittik. Dehşetli bir karmaşa bulduk. Neredeyse her şey yerdeydi. Masa, sandalyeler, oğlumun oyuncakları…”

‘PRAG’A DÖNMEYİ PLANLIYORUM’

“Salı günü özel uçakla Ankara’ya oradan da İstanbul’a geldim. Prag’a dönmeyi planlıyorum. Şu anda ailemle birlikte inançtayım.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu