Haberler

Maça çıkan ekiplere ballı manda yoğurdu yedirdiler

Maçın orta hakemi Umut Kılıç’ın düdüğü ile mesken sahibi kadronun maça başlamasıyla birlikte alanda 1 dakikalık protestoda bulunuldu. Argümana nazaran Çaycumaspor’un A Ekibi’nin lisansları elinde bulunduran eski kulüp bakanı Enes Eser, protesto edildi. Müsabaka 3-0’lık skorla Gelikspor’un galibiyeti ile tamamlandı.
Maç öncesinde yoğurt ikramı sunan Aynur Abla Manda Yoğurdu’nun sahibi Aynur Çakar yaptığı konuşmasında, “Tüm Türk atletlerini sağlıklı beslemek için Çaycuma’nın meşhur manda yoğurdunu getirdik. Türk gençliğini sağlıklı bir halde geliştirip, sporda katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Suat Kerçin: “Elimizden geldiği kadarıyla Türk sporuna hizmet etmeye çalışıyoruz”
Çaycumasporun eski oyuncularından ve altyapı hocası Suat Kerçin yaptığı konuşmada, “Gelikspor topluluğuna centilmence davranışlarından ötürü, vazifeleri olmadığı halde Çaycumaspor’un, Çaycuma kentinin başarılı temsil eden atletleri alkışlayarak alana çıkarttıkları için teşekkür ediyorum. Tıpkı vakitte Aynur Abla manda yoğurdu Aynur abla ve Şenol ağabeyimize yoğurt ikramında bulundukları için teşekkür ediyoruz. Maç hoş bir atmosferde başladı. Pek centilmence, aslında alanlarda görmek istediğimiz bunlar. Topluluklar birbirleriyle çekişir, düzgün ekip kurarlar, şampiyonluk için gayret ederler, fakat bunlar her vakit sahanın içerisinde kalır. Dışarıya çıktığımız vakit bu birlikteliği her birlikte sağlamamız lazım. Bu biçimde Çaycumaspor ve Gelikspor ismine bu maçında dönüm noktası olduğunu düşünüyorum. Bu manada da çok memnun olduk. Pek hoş geçti. Maçın başında iki grubun atletleri Türk futbolunda görmek istemediğimiz ve içinde bulunduğumuz kaos durumu hasebiyle Enes Eser için bir dakikalık protesto içinde bulundular. Onları da kutluyorum. 1 dakika topa temas etmediler. Oyun oynanmadı. Bütün protestoyu yapıyoruz, çabamızı veriyoruz. Alana çıkmak ismine her şeyi yapıyoruz. İçinde bulunduğumuz zorluklar belirli. Biz elimizden geldiği kadarıyla Türk sporuna, Çaycuma’ya, futbola hizmet etmeye çalışıyoruz. Engellemek isteyenler olabiliyor. Engelleyemedikleri sürece buranın içerisindeyiz. Camiadayız, buradayız. Esasen Çarşamba günü mahkememiz var. Oradan çıkacak sonuca nazaran Çaycuma kentinin hak ettiği grubu geç kalmasına karşın bir halde kurup tekrar alanlara dönüp gayret etmeye devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu