Haberler

Lale Orta başkanlığındaki Merkez Hakem Heyeti vazifeye başladı

TFF İdare Kurulu’nun huzurunda gerçekleştirilen yemin merasimin akabinde konuşan MHK Lideri Lale Orta, 29 Ocak 2023 tarihinde Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ve İdare Heyetinin teveccühü ile Merkez Hakem Heyeti Lideri olarak atandığını hatırlatarak, “Öncelikle kendilerine teşekkür ediyorum. Konseyimizi; futbol kamuoyunun hakem topluluğundaki hizmetleriyle yakından tanıdığı deneyimli isimlerden ve başarılı hakemlik geçmişleriyle Türk hakemliğine katkı sağlamış, birikimleriyle konseyimize dinamizm katacağınıza inandığımız isimlerden oluşturduk. Bizden evvel misyon yapan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederek misyona başlamak isterim. Hakem topluluğunun her ferdinin dayanağına, olumlu katkılarına muhtaçlığımız var. Futbolun tüm paydaşlarının, hakem topluluğunun her ferdinin dayanağına, olumlu katkılarına gereksinimimiz var.” dedi.

“Önceliğimiz hakemlerimizin üst seviye performans göstermelerini sağlayacak huzur ve itimat ortamını oluşturmak”

Sezon ortasında vazifeye başladıklarının ve devre ortası hakem kampının şimdi tamamlandığını kaydeden Orta, “Öncelikli gayemiz, hakemlerimizin dönem sonuna kadar çıkacakları tüm karşılaşmalarda üst seviye performans göstermelerini sağlayacak huzur ve itimat ortamını oluşturmak. Bu süreçte yapacağımız dokunuşlarla sizlere ileride yapacaklarımızla ilgili olumlu fikirler vermeye çalışacağız. Önümüzdeki periyotta daima birlikte hakemliğin geleceği için değerli çalışmalar yapmayı ve bugün elde edilecek olumlu havayla Türk hakemliğiyle ilgili büyük hayallerimizin kamuoyu nezdinde kabul görmesi için uğraş vereceğiz. Birikimi olan, tecrübeli hakem kökenli bir heyetiz. Türk hakemliğinin güçlü istikametlerini, zayıf istikametlerini, düşünceli alanları, kamuoyunun beklentilerini, hakemler üzerinden yaşanan tartışmaları biliyoruz. Bize verilen bu vazifede; futbolun tüm paydaşlarının bizlere sağlayacağı dayanağı çok önemsiyoruz.” halinde konuştu.

“Hataları en aza indirgemek için efor göstereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın”

Güzel şeyler başaracaklarının azmi ve inancını taşıdıklarının altını çizen MHK Lideri Lale Orta, “Türkiye’de hakemin değil; futbolun konuşulması önceliğimizdir. Hakemlerimizin alandaki muvaffakiyetinin Türk futbolunun marka pahasına kıymetli katkı sağlayacağının farkındayız. Yanılgıları en aza indirgemek için efor göstereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Hakemlerimizi daha eğitimli, donanımlı, fizikî ve mental açıdan daha güçlü hale getirecek çalışmalar yapacağız. Türk hakemliğinin dünya arenasında daha yeterli yerlerde temsil edilmesi için çabalayacağız. İsimler sembol, Türk hakemliğinin daima başarısı maksadımız olacak.” diye konuştu.

“Bu misyona getirilmem, toplumun tüm alanında Türk bayanının neler yapabileceğiyle ilgili değerli bir mesajdır”

Cumhuriyetin 100. yılında bir bayan olarak Merkez Hakem Heyeti Başkanlığı’na atayarak kendisini bu misyona layık gören TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ve İdare Kurulu’na bir kere daha teşekkür eden Orta, “Bu misyonun çok manalı ve kıymetli olduğunun bilincindeyim. Yalnızca futbol alanlarında değil, sporun tüm alanlarında, toplumun tüm alanında Türk bayanının neler yapabileceğiyle ilgili kıymetli bir iletidir. Bu pahalı vizyona sahip yöneticilerle çalışma fırsatı bulduğum için kendimi şanslı olarak görüyorum.” tabirlerini kullandı.

“Birlikte çok çalışacağız ve hakem topluluğunu daha uygun yerlere taşıyacağız”

Merkez Hakem Kurulu’ndaki tüm arkadaşlarına misyonu kabul ettikleri için teşekkür eden Lale Orta kelamlarını şöyle tamamladı:

“Birlikte muvaffakiyete ulaşacağımıza inancım tamdır. Hakem arkadaşlarımız bilsinler ki, onlarla uygun bir bağlantı ve dayanışma içerisinde olacağız. Birlikte çok çalışacağız ve hakem topluluğunu daha âlâ yerlere taşıyacağız. Öncelikli işlerimizi yoluna soktuktan sonra sizlerle gelecek vizyonumuzla ilgili çok değerli bilgiler paylaşacağız.” dedi.

Yemin merasiminin akabinde vazifeye başlayan Merkez Hakem Kurulu’nun vazife dağılımı ise şöyle oluştu:

Prof. Dr. Lale ORTA Lider, PMİK Lideri ve VAR Sorumlusu
Tolga ÖZKALFA Lider Vekili, PMİK Üyesi, VAR ve 4. Bölge Sorumlusu
Ahmet İBANOĞLU PMİK Üyesi, 5. Bölge ve 8. Bölge Sorumlusu
Cemalettin Ali KUNAK PMİK Üyesi, 3. Bölge, 8. Bölge ve BAL Sorumlusu,
Prof. Dr. Ali KIZILET EPAK Lideri, Plaj ve Futsal Sorumlusu
Sadettin GÜLER 1.Bölge, 2. Bölge ve Gözlemci İşleri Sorumlusu
Süleyman ABAY 1.Bölge ve 2. Bölge Sorumlusu
Hamza MISIR 6. Bölge Sorumlusu
Aynur Aysun AKAR 7. Bölge ve Bayan Futbol Sorumlusu

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu