HaberlerSpor

Kerem Aktürkoğlu: 24 yıl evvel Gölcük’te enkazdan çıktı, Hatay’a yardıma koştu

Biri 7.7, oburu de 7.6 olarak ölçülen zelzelelerin akabinde on binlerce kişi mağdur oldu. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen zelzeleler sonrasında spor topluluğu da beraberlik duruşu sergiliyor. Bu bireylerden biri 1999 zelzelesinde enkazdan kurtarılan Kerem Aktürkoğlu oldu.

ERDEN TİMUR VE KEREM ŞAHSEN GİTTİ

Birçok kulüpten yardım açıklamaları gelirken, Galatasaray da bölgeye yardım gönderen gruplar ortasında yer aldı. Sarı-Kırmızıılar’da Başkanvekili Erden Timur ile kadro kaptanlarından Kerem Aktürkoğlu da Hatay’a giderek yardım materyallerinin dağıtımında çalıştı.

Aslan da bu anları ‘Biz beraberiz’ hashtagi ile paylaşırken, ‘Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur ve futbol grubumuzun kaptanlarından Kerem Aktürkoğlu, Hatay’daki yardım gereçlerinin dağıtım çalışmalarında yer aldı” notunu düştü.

KEREM GÖLCÜK ZELZELESİNİ YAŞAMIŞTI

Milli oyuncu Kerem Aktürkoğlu 1999 yılında yaşanan sarsıntıdan etkilenen beşerler ortasında yer aldı. Şimdi 1 yaşında bile olmayan Kerem enkazdan sağ olarak kurtulmayı başardı. Fransız medya devi L’Equipe, 1 yıl evvel yayınladığı haberde o günlere atıfta bulunarak haber yapmıştı.

Haberde Kerem Aktürkoğlu’nun mesleğinden kıymetli ayrıntılara yer verilirken 1999 yılında İzmit’te meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki sarsıntıda enkazdan kurtulup Türk futbolunun umudu olduğu ayrıntısına yer verilmişti:

L’Equipe’deki Kerem Aktükoğlu haberinin ayrıntısında şu tabirler yer almıştı;

İzmit yıkıldı. Ağustos 1999’da Türkiye’de 7.6 büyüklüğünde bir sarsıntı meydana geldi. Belediye lideri molozların ortasında, bilhassa de dokuz aylık torununun hayatını kurtarmakla meşguldu. Kerem’i sağ salim kurtarmayı başarır, bu tüm Aktürkoğlu ailesini sevindirir. Daha sonra ise Galatasaray Kulübü, en büyük düşmanı Voldemort’un elinden kurtulmayı başaran ‘Harry Potter’ lakabının hakkını verircesine sihirli değneğini sallayarak kahramanlıklara imza atan bu mucizevi sol kanat oyuncusuna aşık oldu.

23 yaşındaki sol kanat oyuncusu bu dönem Fatih Terim idaresinde kendini kanıtladı. Efsane teknik yönetici, Eylül 2020’de Erzincanspor’dan transfer ettiği Kerem ile özel olarak ilgilendi. Kerem’in Franck Ribery’yi anımsatan bir kıssası var.

DEDESİ ESKİ BELEDİYE BAŞKANI

Kerem Aktürkoğlu’nun dedesi Şaban Aktürkoğlu, 1977-80 ve 1989-94 yılları ortasında iki devir Gölcük Belediye Lideri olarak vazife yapmıştı.

KARİYERİNE GÖLCÜKSPOR’DA BAŞLADI

Kerem Aktürkoğlu, Gölcükspor altyapısında başladığı mesleğinde basamakları adım adım çıktı ve Galatasaray’ın şu anki en değerli oyuncularından biri haline geldi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu