HaberlerSpor

Kasımpaşa’da forma giyen Fazilet Canpolat zelzele öncesi can kurtaran değişikliği anlattı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’yi yasa boğan Sarsıntı felaketlerinin akabinde Kasımpaşa forması giyen kaleci Fazilet Canpolat, Alman basınına konuştu.

Dünyaca ünlü Bild’e özel bir röportaj veren Fazilet Canpolat, Hatayspor maçının akabinde yaptıkları otel değişikliği sebebiyle hayatlarının kurtulduğunu anlattı. Canpolat, yaşanan hayat uğraşını cehenneme benzetti.

“ASIL OTELİMİZ BÜSBÜTÜN YIKILDI”

“Hatay’da asıl kalacağımız kadro oteli zelzelede büsbütün yıkıldı. Geriye dönüp baktığımızda, orada kalmadığımız için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Daha makûs şeyler yaşayabilirdik. Cehennem üzereydi.

Yorganın altına saklandım ve Allah’ın bizi koruyacağını umdum. Otel çökebilirdi. Oradan çabucak ayrılmam gerektiğini düşündüm. Bir tişört, pantolon ve havlu kumaştan yapılmış beyaz otel terliklerini giyip kırık camların üzerinden geçtim.”

“ARKADAŞLARIM BANA ‘BURADAN CANLI ÇIKABİLİR MİYİZ?’ DİYE SORDU”

“Koridorda ekip arkadaşlarımla karşılaştım. Buradan canlı çıkıp çıkamayacağımızı soranlar oldu. Otel adeta bir labirent üzereydi. Bir mühlet sonra yola çıkmayı başardık. Birdenbire otelin tekrar sallandığını gördük. Çoğumuz şoktaydık. Yavaş yavaş öbür grup üyeleri, eğitmenler ve süpervizörler de oteli terk etmeyi başardı. Birçoğu saat ve dizüstü bilgisayarlar üzere kıymetli eşyalarını geride bıraktı.”

“CEHENNEMDEN VAKTİNDE ÇIKTIK”

“Hemen meskene erken dönüş için ilgili ayarlamalar yapıldı. Grup otobüsü bizi havaalanına götürdü, kulüp lideri özel bir uçakla İstanbul’a dönüş ayarladı. Havalimanına giderken yıkılmış konutlar gördük. Tam bir felaketti. Allah’a şükür cehennemden vaktinde çıkmayı başardık.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu