Haberler

Kasımpaşa facianın eşiğinden döndü! Hayat kurtaran değişiklik

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’yi yasa boğan zelzele felaketlerinin akabinde Kasımpaşa’nın genç kalecisi Fazilet Canpolat, Alman basınına açıklamalarda bulundu. Fazilet Canpolat, Hatayspor maçının akabinde yaptıkları otel değişikliği sebebiyle hayatlarının kurtulduğunu belirtti.

Erdem Canpolat’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu formda;

“ASIL OTELİMİZ BÜSBÜTÜN YIKILDI”

“Hatay’daki asıl kadro otelimiz zelzelede büsbütün yıkıldı. Geriye dönüp baktığımızda, orada kalmadığımız için çok şanslıydık. Bizim yaşadıklarımızdan daha makus şeyler de olabilirdi. Cehennemdi. Yorganın altına saklandım ve Allah’ın bizi koruyacağını umdum. Otel çökebilirdi. Buradan çok çabuk gitmem gerektiğini biliyordum. Bir tişört, pantolon ve havlu kumaştan yapılmış beyaz otel terliklerini giyip kırık camların üzerinden geçtim.”

“ARKADAŞLARIM BANA ‘BURADAN CANLI ÇIKABİLİR MİYİZ?’ DİYE SORDU”

“Koridorda başka oyuncularla karşılaştım.Sordular: Bu nedir? Buradan canlı çıkabilir miyiz? Otel bir labirent üzereydi. Lakin bir mühlet sonra yola çıkmayı başardık. Apansız otelin tekrar sallandığını gördük. Çoğumuz şoktaydık. Lakin sığınak artçı şoka dayandı. Yavaş yavaş öteki takım üyeleri, eğitmenler ve süpervizörler de oteli terk etmeyi başardı. Birçoğu saatler yahut dizüstü bilgisayarlar üzere pahalı eşyalarını geride bıraktı.”

“CEHENNEMDEN VAKTİNDE ÇIKTIK”

“Eve erken seyahat çabucak organize edildi. Ekip otobüsü bizi havaalanına götürdü, kulüp lideri özel bir uçakla İstanbul’a dönüş ayarlamıştı. Havalimanına giderken yıkılmış konutlar gördük. Tam bir çılgınlıktı. Allah’a şükür cehennemden vaktinde çıkmayı başardık.”

(Skorer)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu