Haberler

Karşıyaka ve Göztepe taraftarlarından ortak davet

Büyük yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki zelzelenin akabinde vefat sayıları 1999 Marmara Depremi’ni bile geride bırakıp Türkiye’yi yasa boğarken, birinci günden yardım toplamaya koşan İzmirli taraftarlar, idarelere davet yaptı. Futbolda farklı liglerde yer aldıkları için 2016’dan beri 7 yıldır hiç maç yapmayan Karşıyaka ve Göztepe’de üniversiteli taraftarlar, zelzeleden etkilenen vatandaşlarımıza dayanak için iki kadro ortasında derbi maçı varmış üzere bilet satışa sunulmasını istedi.

Yönetimlere dijital bilet hazırlama daveti yapan Üniversiteli Karşıyakalılar Birliği (UNİKSK) ve Göztepe UniForce, biletlerin satışından elde edilecek gelirin depremzedelere yardımda kullanılmasını talep etti. Taraftarların ortak açıklamalarında, “Karşıyaka ve Göztepe’ye davetimizdir. Güya maç varmış üzere dijital bilet hazırlayarak her iki taraftara internet üzerinden satışa sunulmasını ve toplanan fiyatın AHBAP Derneği’ne depremzedeler için yardımda kullanılmak üzürü bağışlanması davetinde bulunuyoruz. Yaraları daima birlikte sarmak için, maça masraf üzere..” sözleri yer aldı.

KARŞIYAKA TAM TAKIM YARDIMDA

6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen sarsıntı felaketleri sonrası birinci günden beri Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda yardım toplayıp afet yaşayan bölgelere göndermek için başlatılan seferberliğe TFF 3’üncü Lig 1’inci Küme’deki Karşıyalı futbolcular da katıldı. Yeşil-kırmızılılarda futbolcular ve teknik yönetici Selahaddin Dinçel başta olmak üzere teknik heyet, salonda yardım kolilerinin taşınıp tırlara yüklenmesine katkıda bulundu. Göztepeli futbolcular da Göztepe Gürsel Aksel Stadı’ndaki yardım çalışmalarına katılmıştı.

Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu