Haberler

Karagümrüklü futbolcu Otabek Shukurov gönülleri fethetti!

Kahramanmaraş merkezli arka arda yaşanan Sarsıntı 10 vilayette büyük yıkıma neden olurken hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir yanından beşerler yardım için seferber oldu. Spor dünyası da gerek yardım kampanyaları gerek bağışlar gerekse müsabakalar öncesinde yapılan hürmet duruşları ile sarsıntı felaketinden etkilenenlere takviye verirken, zelzele bölgesine giderek enkaz çalışmalarına katılan Fatih Karagümrük’ün Özbek futbolcusu Otabek Shukurov gönülleri fethetti.

KARDEŞLERİMİZ İÇİN BURADAYIZ

26 yaşındaki futbolcu da toplumsal medya hesabından, kurtarma çalışmalarına katıldığı manzaraları, “Kardeşlerimiz için buradayız. Acınız acımızdır” notuyla paylaşırken Hatay’a gidiş sürecini Hürriyet’e şu sözlerle anlattı: “Takım 3 gün izinliydi. Onca acılar yaşanırken meskende sırtüstü yatamazdım. Büyükelçilikten ‘Hatay, Ovakent’te Özbekistan askerleri sahra hastanesi kurdular, gelirseniz burada pilav yaparız’ diye bildiri da gelince çabucak harekete geçmeye karar verdim.

HERKES ELİNDEN GELENİ YAPIYOR

Oradaki çalışmalara, sarsıntıdan etkilenen halka ve Özbek grubumuza moral vermek için koşa koşa gittim. Düzgün ki gitmişim herkes elinden geleni yapıyor. Çorba yapmak bile beşere huzur veriyor, yeterli ki gitmişim.” Hatayspor da “Otabek Shukurov, ülkesinden gelen grupla birlikte arama kurtarma faaliyetlerinde istekli olarak büyük bir özveriyle çalışmıştır. Özbekistan milletine ve Shukurov’a yanımızda olup, acımızı paylaştığı için teşekkür ederiz” paylaşımıyla oyuncuya teşekkür etti.

HAMİLE EŞİ DE GİTMEK İSTEDİ

Karagümrüklü futbolcu Otabek Shukurov’un eşi de Hatay’a gitmek istese de Özbek futbolcu eşinin gebe olması nedeniyle Hatay’a kendi başına gitti. Ovakent’te sahra çadırında kalan Shukurov daha sonra Antakya’ya geçip Özbek vatandaşlarıyla pilav hazırlayıp bir arada dağıtımına katıldı.

Fatih Karagümrük’ün Özbek futbolcusu Otabek Shukurov, Özbekistan’dan gelen takımla birlikte Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Shukurov: Kardeşlerimiz için burdayız. Acınız acımızdır! pic.twitter.com/rYbOb3C3Ek

— Fanatik (@fanatikcomtr) February 19, 2023

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu