HaberlerSpor

İtalya’da gündem Zaniolo! Rapor ortaya çıktı

Galatasaray’ın takımına kattığı Nicolo Zaniolo, ülkesinde yayınlanan bir rapora bahis oldu. Sarı-kırmızılılar, İtalyan futbolcuyu Roma kulübünden 15 milyon euro bonservis karşılığında takımına katmış, 23 yaşındaki on numaraya 4.5 yıllık kontrat imzalatmıştı.

RAPORUN SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İtalya Futbolcular Birliği, Roma’da gerçekleştirilen toplantıda ‘Futbolcular akın altında’ başlıklı raporun sunumunu gerçekleştirdi.

İtalya Futbol Federasyonu Lideri Gabriele Gravina’nın da hazır bulunduğu toplantıda İtalya Futbolcular Birliği Lideri Umberto Calcagno bir konuşma gerçekleştirdi. Zaniolo konusunu buzdağının görünen kısmı olarak niteleyen Calcagno, oyuncunun eski kulübü Roma ile yaşadığı badireler ve kendisini Galatasaray’a transfer olmaya götüren süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

 

 

‘SÜREÇ DAHA YETERLİ YÖNETİLEBİLİRDİ’

Ansa’da yer alan kelamlarında şunları söyledi:

“Zaniolo olayında süreç daha âlâ yönetilebilirdi. Lakin bu şiddetin ya da yaşananların münasebeti olamaz. Zaniolo Türkiye’de mi? Zaniolo’nun ve kulübün kararını etkileyen sportif performans dışında ya da iş kontratının dışında durumlar olmasından ötürü üzgünüm. Futbolcunun seçimi, çalışma alakasına yabancı olan bireyler tarafından şekillendirildi”

Milliyet

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu