Haberler

İtalya spor topluluğundan Türkiye’ye dayanışma iletisi

Lösemi nedeniyle 1995’te hayatını kaybeden eski Juventuslu futbolcu Andrea Fortunato, bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ödül merasiminde Türkiye’de yaşanan zelzele trajedisi unutulmadı.

Törende, CONI Lideri Giovanni Malago, İtalya Futbol Federasyonu Lideri Gabriele Gravina, Napoli Teknik Yöneticisi Luciano Spalletti, Salernitana Lideri Danilo Iervolino ve USSI Lideri Gianfranco Coppola’nın da ortalarında bulunduğu İtalyan spor topluluğunun önde gelen isimleri hazır bulundu.

Törende, mükafata layık görülen CONI Lideri Giovanni Malago, bu mükafatı içinden geçtikleri devir prestijiyle özel birine takdim etmek istediğini belirterek, davetliler ortasında yer alan USSI Roma İdare Şurası Üyesi olarak Dündar Keşaplı’yı sahneye davet etti. Malago, Türkiye’nin geçirdiği sarsıntı felaketini hatırlatarak, “İtalya’nın dostu birebir vakitte spor topluluğunun yakından tanıdığı bir isim. Uzun yıllardır Türkiye’den önde gelen kanallarının temsilcisi. Lakin o şu günlerde Türkiye’de yaşanan zelzele nedeniyle yaşanan ağır bilançonun da yakından şahidi. Biz ona bugün kısa müddet evvel hayatını kaybeden efsane futbol adamı Sinisa’nın mükafatını takdim ederek, Türkiye ile dayanışmamızı, dostluğumuzu, Dündar vasıtasıyla göstermek istiyoruz” dedi.

Malago’nun bu açıklaması üzerine Keşaplı da, “Ülke olarak çok sıkıntı bir süreçten geçiyoruz. Yaşanan enkaz altından çok sayıda insan kurtuldu lakin hala beşerler olduğu da söyleniyor. CONI Lideri Malago, Futbol Federasyonu Lideri Gravina ve İtalya Spor Müellifleri Derneği Lideri Coppola’ya gösterdikleri dayanak ve dayanışmadan ötürü çok teşekkür ederim. Bu sıkıntı periyotta, spor ve siyaset dünyası her manada takviyesini gösteriyor. Bir Yalovalı olarak 1999 zelzelesinde yaşanan faciayı hatırlıyorum lakin bu ne yazık ki daha büyük bir felaket. Enkaz altından kurtarılan bebekler bizim için umut oluyor. İtalya spor topluluğunun gösterdiği dayanak ve dayanışma için çok teşekkürler” sözlerini kullandı.

İHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu