HaberlerSpor

İşte Türkiye Futbol Federasyonu’nun yol haritası

Asrın felaketi sonrası futbol dünyasıyla ilgili tarihi kararlar almak zorunda kalan Türkiye Futbol Federasyonu, Hatayspor’dan sonra Gaziantep Futbol Kulübü’nün de ligden çekilme talebine olumlu karşılık verdi. Ligin bundan sonraki sürecine ait kararlar alan Mehmet Büyükekşi ve grubu, resmi duyurular için son çalışmalarını yapıyor.

MEVCUT PUAN DURUMU GEÇERLİ

Yönetimde alınan kararlar şöyle; Hatayspor ve Gaziantep 6 Şubat’tan sonraki tüm lig maçlarında 3-0 hükmen yenik sayılacak. İki kulüp rastgele bir kaide olmaksızın 2023/2024 döneminde Üstün Lig’de yer alabilecek. Geçmişe dönük rastgele bir puan revizesi ise olmayacak. Hatay ve Antep’in oynadığı tüm maçlar mevcut skorlarıyla tescil edilecek.

YABANCILAR İÇİN AYRICALIK

Süper Lig kulüpleri, Hatay ve Antep’ten yabancı oyuncu transfer ederse bu döneme özel ek yabancı kontenjanı kazanacak. Bu senaryoda ilgili kulübe birinci 11’de 9 yabancı 2 yerli oyuncu bulundurma imkanı verilecek. Geniş takımlarda ise 14+3 yerine 16+3 yabancı bulundurma hürlüğü tanınacak.

KUPADA SİVASSPOR YARI FİNALDE

Bir öbür özel karar da Türkiye Kupası ile ilgili. Çeyrek finalde Hatayspor’la eşleşen Sivasspor, 3-0 hükmen galip sayılacak ve yarı finale yükselecek. Hatayspor’un önümüzdeki dönem bu yılki sıralama gözetilmeksizin çeyrek finalden itibaren kupaya dahil edilmesi planlanıyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu