Haberler

İrfan Buz, zelzelede vefat eden Ahmet Eyüp Türkaslan’ı anlattı

 Hem Osmanlıspor’da hem de Yeni Malatyaspor’da, Malatya’daki yıkıcı zelzelede hayatını kaybeden Ahmet Eyüp Türkaslan’la birlikte çalışan teknik yönetici İrfan Buz, FANATİK’e duygusal açıklamalar yaptı.

Buz, 28 yaşındaki kalecinin düzgün bir rol model olduğunu söylerken, ‘Her vakit yanınızda olmasını isteyeceğiniz bir insandı’ dedi.

İRFAN BUZ’UN İSTEĞİYLE MALATYA’YA TRANSFER OLMUŞTU

Daha evvel Osmanlıspor’da bir arada çalışan İrfan Buz ile Ahmet Eyüp Türkaslan geçen dönem da Yeni Malatyaspor’da bir ortaya gelmişti. Teknik yönetici İrfan Buz’un özel talebiyle Ahmet Eyüp, Sarı-Kırmızılılar’a transfer olmuştu.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör

 
 
 

Fanatik (@fanatikcomtr)’in paylaştığı bir gönderi

Gözyaşlarıyla yardım istemişti

Kahramanmaraş merkezli biri 7.7, başkası de 7.6 olmak üzere iki büyük sarsıntı sonrasında etkilenen 10 vilayetten biri olan Malatya’da felakete yakalanan 28 yaşındaki kaleci, eşiyle birlikte enkaz altında kalmıştı. Yıkımdan saatler sonra eşi sağ olarak çıkarılırken, Ahmet Eyüp için gözyaşları içinde yardım istemişti.

Umutlu bekleyiş devam ederken maalesef deneyimli eldivenden acı haber gelmişti. Yeni Malatyaspor Kulübü ve teknik yöneticisi Yılmaz Vural, Ahmet Eyüp’ü kaybettiğimizi açıklamıştı.

‘Ahmet Çalık da oyuncumdu, Ahmet Eyüp de… Acıları arka arda yaşıyorum’

İrfan Buz da Yeni Malatyaspor’a transfer ettiği Ahmet Eyüp Türkaslan hakkında FANATİK’e duygusal açıklamalar yaptı. Başarılı file bekçisini, ‘İyi bir rol model’ olarak tanımlayan tecrübeli çalıştırıcı, “Ülkemizin bu türlü bir şey yaşaması nitekim çok acı. Yakınen tanıdığımız arkadaşlarımız, kardeşlerimiz olunca daha da üzülüyor insan. Geçen yıl kaybettiğimiz Ahmet Çalık da Gençlerbirliği’ndeyken benim oyuncumdu. Acıları arka arda yaşıyorum. O da melek üzere insandı. Ahmet Eyüp de çok gençti daha 28 yaşındaydı. Lakin kimileri genç yaşta da rol model olabiliyordu. Çok çalışkan, mütevazı bir insandı, utangaç ve sakin bir çocuktu. Annesi ve babası çok güze yetiştirmiş kendisini. Allah, onlara sabırlar versin” dedi.

‘Herkesle çok uygundu Ahmet…’

Kulüp içinde herkesle ortasının düzgün olduğunu belirttiği Ahmet Eyüp için kelamlarına devam eden Buz, “Oynamadığında küsmeyen, daha çok çalışan, oynadığında da elinden gelen her şeyi veren bir grup atletiydi. Altyapı oyuncularıyla da ortası çok düzgündü. Herkesle çok güzeldi Ahmet… Gençlere ağabeylik yapardı, gruba liderlik ederdi, ağabeylerin de çok uygun bir kardeşiydi. Her vakit yanınızda olmasını isteyeceğiniz bir insandı. Kulüple, Yılmaz hocayla görüştüm. Onlar da çok üzgün, çok şükür sıhhat olarak yeterliler. Rize maçından sonra izine çıkmışlardı, bir tek kentte Ahmet Eyüp kalmış. Maalesef kaybettik, Allah rahmet eylesin” sözlerini kullandı.

‘Daha 3 aylık evliydi’

İlginç bir bilgi de veren İrfan Buz, “Biz de orada olabilirdik. Yılmaz hocadan önce teklif almıştım Malatya’dan. Teşekkür etmiştik lidere. Haberi alır almaz da saniyesi saniyesine, dakikası dakikasına konuştuk kulüp müdürüyle, daima bağlantı halindeydik. Açıkçası umudumuz da vardı, eşi de çıktı oradan. Fakat maalesef kaybettik, çok hüzünlüyüz. Daha 3 ay önce evlenmiş, 28 yaşında pırlanta üzere genç bir çocuktu” yorumunu yaptı.

Atalay Özçelikli / FANATİK ÖZEL

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu