Haberler

Hüseyin Eroğlu: “Asıl işimiz dorukta kalabilmek”

Spor Toto 1. Lig’in tepesinde yer alan Samsunspor’da Teknik Yönetici Hüseyin Eroğlu, teknik grubu ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda, grubuna ve kendisine takviye veren tüm Samsunspor topluluğuna teşekkür eden Eroğlu, şimdi bir şey başarmadıklarını ve dönem sonu hedefledikleri şampiyonluğa ulaşmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söz etti.
Ekip olarak çok uyumlu bir çalışma ortamı yakaladıklarının altını çizen deneyimli teknik adam, “İşimiz şimdi bitmedi aslında yeni başlıyor. Bunun farkındayız. En uygununu yapmak zorundayız. Samsunspor’u dönem sonunda Üstün Lig’e taşımak için geri kalan maçların hepsinde başarılı olmak zorundayız. Planlı, programlı çalışıyoruz. Her ünite vazifesini en uygun formda yapmaya çalışıyor. Uyumlu bir biçimde bir grubuz. Başarıda aslında bu türlü geliyor. Bu muvaffakiyet takım çalışmasıyla elde edilen başarıdır” dedi.

“Asıl işimiz tepede kalabilmek”

Manisa FK ile oynanacak çabayı de pahalandıran Hüseyin Eroğlu, “Manisa FK, play-off’u zorlayan, düzgün bir takıma sahip kadro. Bir hoca değişikliği yaşandı. Hoca değişikliği ülkemizde bilhassa birinci haftalarda değerli bir tesir oluşturuyor. Oyuncular daha farklı motive oluyorlar. Bunun şuurundayız. Rakiplere hürmet duyuyoruz. Kendimiz üzere oynamak zorundayız. İç-dış saha demeden performans ortaya koymaya çalışıyoruz. Birinci devre bir yenilgi aldık lakin bu geride kaldı. Kolay bir maç olmayacak. Samsunspor her maça kazanmak için çıkar. Yakaladığımız istikrar bizi tepeye kadar getirdi lakin asıl işimiz dorukta kalabilmek” diye konuştu.

“Sezon sonu şampiyon olmak için çalışıyoruz”

Tüm rakiplerin Samsunspor’a karşı daha fazla direnç gösterdiğini vurgulayan Teknik Yönetici Hüseyin Eroğlu, “Geldiğimiz günden itibaren aslında bizim rakiplerimiz her maçta bize karşı dirençli oynamaya çalıştı. Şu an bizim için değişen bir şey yok. Her şeyin farkındayız. Evet, şu an başkan pozisyondayız lakin daha lig maratonunun 22. haftası. Daha birçok maç var. Şu an hiçbir şey bitmedi. Her maç 3 puan üzerinden oynanıyor. Kıymetli olan bizim bunun farkında olup, alana yansıtmamız. Rakipler evet bundan evvel de Samsunspor’a karşı saha içerisinde farklı tertip, farklı oyun stilleriyle oynamaya çalıştılar. Bu bizim gücümüzden, saha içindeki gücümüzden kaynaklanıyor. Bundan sonra da bu türlü oynayacaklar. Bunun farkındayız fakat genel manada ikinci yarılar bu ligde çok güç geçiyor. En alttaki ekip doruktaki kadrosu yenebiliyor. Bu daha evvelki yıllarda yaşandı. Lakin bundan sonraki süreçte de olağan ki her türlü sürpriz yaşanabilir. Biz en güzel halde bunun farkına varıp çok uygun çalışıp her maça istikrarlı bir halde kazanmak için uğraş edeceğiz. Bazen istemediğin sonuç da ortaya çıkabilir lakin dönem sonundaki gayemize ulaşmak için elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz” tabirlerini kullandı.

“Her an ortamıza oyuncular katılabilir”

Transfer periyodunun hareketli geçtiğini de söz eden Eroğlu, “Transfer kolay gerçekleşmiyor. Yani devre ortası transfer daima zordur lakin biz olağan ki burada süreci liderimiz ve icra heyetimizle birlikte titizlikle yürütüyoruz. Transfer 8 Şubat’ta bitiyor. Her an ortamıza katılabilen oyuncular olabilir. Soner Aydoğdu ortamıza katıldı. Onun gelmesi bizim için avantaj natürel ki. Tahminen mevkisel manada muhtaçlığımız olan iki, üç oyuncu daha gelirse daha güçlü bir takıma sahip olacağız. Zira lig uzun bir maraton. Birinci yarı yaşadığımız birçok sakatlık var. Onun için herkesin hazır olması gerekiyor. Maçın gidişatında değişiklik sayısı beş. Bu maçın tamamında yüzde ellisine yakın bir değişime neden oluyor. Maçın seyrini değiştiriyor. Bunun için de her oyuncunun en düzgün formda fizikî, mental ve taktiksel hazır olması gerekiyor. Bu çok değerli ve bedelli. Sistemin bir modülü olduktan sonra ekibe katkı sağlamaları da çok değerli. Biz de tüm takım olarak bunu en düzgün biçimde yapmaya çalışıyoruz” diyerek kelamlarını noktaladı.

İHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu