HaberlerSpor

Gana Futbol Federasyonu’ndan Christian Atsu kararı! Emekli edildi…

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı sarsıntıların akabinde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Tüm Türkiye yasa boğulurken zelzeleler spor dünyasını da vurmuştu. Hentbol A Ulusal Kadromuzun kaptanı Cemal Kütahya ve 5 yaşındaki oğlu Çınar, Bayanlar Basketbol Harika Ligi kadrolarından Çankaya Üniversitesi’nin ulusal oyuncusu Nilay Aydoğan, Daha evvel Galatasaray, İstanbulspor ve Başakşehir akademilerinde de çalışan İskenderunspor kaleci antrenörü Uğur Kurt, İskenderunspor’un atletik performans antrenörü Halil İbrahim Ölmez, Bölgesel Amatör Lig kulüplerinden Kahramanmaraş İstiklalspor forması giyen Taner Kahrıman, Hakan Doğan, Saruhan Bolat ve Burhanettin Sever, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde forma giyen voleybolcu Mehmet Can Ağırbaş, Emincan Kocabaş ve Murat Çiloğulları, Turgutlu Belediyesi Espor oyuncusu Gizem Harmankaya, Merinos Voleybol’un 27 yaşındaki smaçörü Betül Çoban Çakır ve voleybolcu eşi Bedrettin Çakır ve daha kacı zelzelede hayatını yitirmişti.

Chelsea ve Newcastle’da da oynamıştı

Futbolu da vuran zelzele Yeni Malatyaspor’un 28 yaşındaki kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan ile Hataysporlu yıldız Christian Atsu, sportif yönetici Taner Savut ve gereççi Onur Akdeniz’i ortamızdan almıştı. Günler sonra enkaz altında cansız vücuduna ulaşılan Atsu’nun cenazesi ülkesi Gana’ya gönderilmişti. Mesleğinde daha evvel İngiltere’de Chelsea ile Newcastle United formaları giyen yıldız futbolcu için hem Türkiye’de hem de Ada’da maçlar öncesinde anıldı.

7 numaralı forma…

Atsu ile ilgili son karar da Gana’dan geldi. Gana Futbol Federasyonu, hayatını kaybeden Hataysporlu Christian Atsu’nun ulusal kadroda giydiği 7 numaralı formasını emekli etme kararı aldı. Artık Gana Ulusal Kadrosu’nda kimse 7 numaralı formayı giyemeyecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu