HaberlerSpor

Galatasaray’ın yeni transferi Nicolo Zaniolo’dan depremzedelere yardım!

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen zelzele felaketi esnasında Galatasaray için Türkiye’ye gelen Nicolo Zaniolo sessiz sedasız sarı-kırmızılılara imza attı.

KAP’A AÇIKLANDI

Galatasaray’dan KAP’a yapılan açıklamada “Profesyonel Futbolcu Nicolo Zaniolo ve kulübü A.S.Roma S.r.l.ile oyuncunun transferi konusunda mutabakata varılmıştır. Buna nazaran, Futbolcunun eski kulübüne 15 Kasım 2023 tarihinden başlamak üzere 5 döneme yayılmış eşit taksitte, 15.000.000 EUR kesin transfer bedeli ödenecektir. Futbolcunun ileride bir öteki kulübe satılması durumunda, elde edilecek kesin transfer bedeli karının %20’si A.S. Roma S.r.l.’ye ödenecektir. Futbolcu ile 2022-2023 döneminden başlayarak 4.5 dönem için kontrat imzalanmıştır. Buna nazaran, Futbolcumuza 2022-2023 dönemi için net 900.000 EUR, öbür dönemler için net 2.750.000 EUR dönemlik maaş ödenecektir. Ayrıyeten A.S. Roma S.r.l. ile tüm gelirleri depremzedelere bağışlanmak üzere 2023 yılı içerisinde hazırlık karşılaşması düzenlenmesi konusunda muahedeye varılmıştır.” denildi.

ZANIOLO’DAN ROMA’YA VEDA MESAJI

Galatasaray ile kontrat imzayalan Nicolo Zaniolo, toplumsal medya hesabından Roma’ya veda etti. Zaniolo veda iletisinde “Beni evindeymişim üzere karşılayan sana geldim. Beni büyüttün, temsil ettiğin öyküye her vakit hürmet duyarak, renklerin için savaşarak, her giydiğimde forma için ter dökerek var gücümle yakalamaya çalıştığım bir baht verdin. Bu seyahat, geçen yılki 25 Mayıs, o gol, o kupa üzere sonsuza kadar besleyeceğim eşsiz hislerden oluşuyor… Hepsi bizim. Çok şey söylendi, çok fazla lakin artık vedaya geldiğimize nazaran size bir şey söylemek istiyorum…Bu bir onurdu.” dedi.

AYAĞININ TOZUYLA DEPREMZEDELERE YARDIM

Salı gecesi sessiz sedasız İstanbul’a getirilen Galatasaray’ın yeni transferi Nicolo Zaniolo, evvelki sabah yeniden gözlerden uzak formda sıhhat denetiminden geçirildi. Nef Stadyumu’nda başlatılan afet bölgelerine yönelik yardım kampanyasına mesai harcayan sarı-kırmızılı kulüp, Zaniolo transferi ile bu manalı tertibi gölgelemek istemedi.

İtalyan oyuncu, Galatasaray idaresinin bu kararını anlayışla karşıladı ve toplumsal medya hesaplarından transferiyle ilgili paylaşımda bulunmadı. 23 yaşındaki ofansif orta saha, depremzedeler için yaptığı 400 bin TL’lik bağışla da takdir topladı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu