HaberlerSpor

Galatasaray’a Fernando Muslera müjdesi! Kararı Okan Buruk verecek

Galatasaray’ın kaptanı Fernando Muslera, Trabzonspor maçının 83. dakikasında Bakasetas’ın frikiğini kurtardı. Muslera’dan dönen topa Bartra atılım yapmak istedi fakat Uruguaylı file bekçisi süratli davrandı. Bu sırada İspanyol stoper topa vurmak isterken Muslera’nın sağ ayak bileğine istemeden vurdu. Acı içinde yerde kalan Muslera, sedyeyle sahayı terk etti.

DARBEYE BAĞLI KANAMA VE KISMİ ÇÖKME

Galatasaray Kulübü, Trabzonspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan kaleci Fernando Muslera’nın ayak sırtı kemiklerinden birinde darbeye bağlı kanama ve kısmi çökme tespit edildiğini açıkladı. Sarı Kırmızılı kulüpten, Trabzonspor müsabakasında sakatlanarak maçın 85. dakikasında yerini Okan Kocuk’a bırakan Fernando Muslera’nın sıhhat durumuyla ilgili yapılan açıklamada, “Kaptanımız Fernando Muslera’nın yapılan tetkiklerinde ayak sırtı kemiklerinden birinde darbeye bağlı kanama ve kısmi çökme tespit edilmiştir.” tabirlerine yer verildi.

OKAN KOCUK’A İNANÇ TAM

Teknik yönetici Okan Buruk, kaleci transferi düşünmüyor ve Muslera dönene kadar Okan Kocuk’la devam edecek. Okan’ın kaleyi devralmasıyla +3 yerli kuralında Buruk’un eli rahatlayacak ve Rashica’ya 11’de yer açılacak. Profesyonel kontrat imzalayan 18 yaşındaki genç eldiven Jankat Yılmaz ise kiralık gönderilemeyecek ve kulübede oturacak.

TAKIMI YALNIZ BIRAKMAYA NİYETİ YOK!

Galatasaray’ın ligdeki 2-1’lik Trabzonspor galibiyeti sırasında Bartra’nın müdahalesiyle sakatlanan ve yerini Okan Kocuk’a bırakmak zorunda kalan Fernando Muslera, stadı koltuk değnekleriyle terk etmişti. 36 yaşındaki eldivenin ayrıntılı tetkikleri sonucunda ayak sırtı kemiğinde darbeye bağlı kanama ve kısmi çökme tespit edildi. Tedavisine başlanan Urugaylı kalecinin, 4-6 hafta ortası alanlardan uzak kalacağı açıklandı. Lakin Muslera’nın o kadar uzun mühlet ekibi yalnız bırakmaya niyeti yok. Ağır bir tedavi programına giren Nando, geri dönüş sürecini 2-3 hafta bandına çekmeyi hedefliyor.

Takımını güçlü dönemde yalnız bırakmak istemeyen Muslera, fedakârlık yapmaya hazır olduğunu söz etti.

DOKTORLARLA GÖRÜŞECEK

Hem teknik takım hem de sıhhat heyetiyle görüşen Fernando Muslera’nın, iğne ve bandajlarla da olsa oynamak istediğini lisana getirdiği öğrenildi. Ligler tekrar başladıktan sonra Muslera hakkındaki son kararı teknik yönetici Okan Buruk verecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu