Haberler

Galatasaray Yönetimi Var Dosyaları İle TFF ‘ nin Kapısın’ da

Galatasaray yönetiminin hedefi TFF başkanı Mehmet Büyükekşi ile yaptığı görüşmede atama ve algoritmalardan sorumlu Murat Ilgaz oldu.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Sportif AŞ Başkan Yardımcısı Erden Timur, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükeksi ile görüşmek üzere dün TFF’yi ziyaret etti. Galatasaray yönetiminin hedefi TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile yaptığı görüşmede

VAR kararları, atamaları ve algoritmaları başkanı Murat Ilgaz oldu. Ayrıntılar için buraya tıklayın. Galatasaray TFF’nin kapısını çalıyor Fanatik haberine göre, önceki gece kulübün resmi internet sitesinde “Utanç Belgesi” başlıklı bir yazı yayınlayan ve hakemlik konusunda ağır bir dil kullanan Sarı Kırmızılılar, bu kez TFF’nin kapısını daha kapsamlı bir dosyalama ile çaldı.

Galatasaray yönetiminin hedefi, atamalar ve algoritmalar başkanı Murat Irgaz’dı. Burada Irgaz’ı kasten yakınlardaki bir kulübe atadığı iddiaları ortaya atıldı.

Dursun Özbek: ‘Birbirimize kötü niyet arıyoruz’ A.Gücü-F.Bahçe maçında kanarya zannettiği hakemin hatası, Özbek’in TFF Başkanı Büyükeksi ile görüşmesinde de büyük rol oynadı. Dursun Özbek, şunları söyledi: “Penaltı verilmedi”

Bir önceki maçta ilk dakikada penaltı almadık, orta hakem vermiyor, VAR düdük çalmıyor. Şimdi niyet arıyoruz,” dedi

 “ama daha dikkatli olacağıma söz veriyorum.”

Murat Irghaz’ın hastalığı Cumhurbaşkanı Dursun Özbek ve Timur, Riva’da TFF Başkanı Mehmet Büyükeksi ile bir araya gelirken, zirvede Yusuf Günay, eski Yönetici G. Salairi ve TFF Başkan Yardımcısı da hazır bulundu.

9 ödül özel dosya G. Saraylı’nın yöneticisi, oynadıkları dokuz maçta aleyhlerine verilen dokuz hakem kararını özel dosya olarak sundu. Randevuda aktif görev alan MHK Başkan Yardımcısı Murat Irgaz’ın hakemleri yönlendireceğine inanan sarı-kırmızılı Büyükeksi, ismin Fenerbahçe’ye daha yakın olduğunu düşündüğü pozisyonundan rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Okan Buruk tepki gösterdi Antrenör Okan Burg da tepki gösterdi,

şu ifadeyi kullandı:

“Bir el sıkışma oldu. Ancak VAR’ın Türkiye’de bir daha çalışmadığı kanıtlandı. Mevcut düzende VAR hakemleri yetersiz ve tehlikeli cezalar veriyor. Hakem dikkatli olmalıydı. Hakemlerle uğraşmaktan bıktım. Artık verilen sözlere sadık kaldım. Türk futbolunun en büyük sorunu hakemdir. Bugün de durum aynı:

“Galatasaray’ın kanunları yıllardır yenileniyor.” Türkiye’nin mevcut VAR hakemlerinin ısrarı Türk futbolu için daha tehlikeli hale geliyor. Galatasaray’ın yasaları yıllar içinde güncellendi.

Maçta pek iyi gitmedik ve bunu vurgulamak istiyorum ama VAR hakemlerinin maça etkisi üzücü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu