Haberler

Efe Sarıkaya ve Eren Erdoğan’ın önceliği Altay

Altay’ın 17 yaşındaki futbolcusu Efe Sarıkaya, siyah-beyazlılar açısından dönemin nasıl geçtiğini ve gayelerini İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine anlattı. Hafta sonunda Ankara Keçiörengücü karşısında aldıkları beraberliğin ekibi tekrar ayağa kaldırdığını vurgulayan Sarıkaya, “İkinci devreye de berbat başladık fakat bu hafta Ankara Keçiörengücü deplasmanında aldığımız beraberlikle kadro tekrar ayaklandı” halinde konuştu.

“Altay formasını uzun yıllar giymek istiyorum”

Ligi en uygun formda bitirmek istediklerini söyleyen Efe, “Öncelikle bana talih verdiği için Sinan hocamıza çok teşekkür ediyorum. Döneme makûs başlasak da ligin birinci devresini hoş bir biçimde tamamladık. Yeniden birebir formda ikinci devreye de makûs başladık ancak bu hafta Ankara Keçiörengücü deplasmanında aldığımız beraberlikle ekip tekrar ayaklandı. İnşallah ligi en hoş halde bitirmek istiyoruz” tabirlerini kullandı.

“Biz bu ligden düşmeyeceğiz”

Kendi açısından ligin hoş geçtiğini lisana getiren Sarıkaya, “Kendim için ligin hoş geçtiğini düşünüyorum. Natürel ki ligin sonuna kadar elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışacağım. Biz bu ligden düşmeyeceğiz. Kendime örnek oyuncu olarak gördüğüm savunma oyuncusu David Alaba. Medyadan birtakım şeyleri okuyorum. Ama benim önceliğim armasını taşıdığım Altay’da uzun yıllar forma giymek ve ulusal kadroda oynamak” dedi.

Eren Erdoğan: “Hedefim Altay forması ile düzgün yerlere gelmek”

Asistlerinin yanı sıra gollere de başlamak istediğini kaydeden Altay’ın 2001 doğumlu genç oyuncusu Eren Erdoğan da, “İnşallah daha uygun olacağım. Bu dönem ligde yaptığım 4 asistin üzerine ekleyerek devam etmek istiyorum. Asist benim için çok değerli ancak gol atmaya da başlamak istiyorum. Hocamız bu hususta bana çok yardımcı oluyor ve güç veriyor. Dönemi en âlâ halde bitirmek istiyorum. Maksadım Altay forması ile uygun yerlere gelmek ve Altay’ı da hoş yerlere taşımak. Sonra da her Türk oyuncunun hayali olan ulusal formayı giymek istiyorum. Hedeflerim yüksek, Allah nasip ederse düzgün yerlere gelebileceğimi düşünüyorum. Kendime örnek oyuncu olarak Lionel Messi’yi görüyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

İHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu