HaberlerSpor

Dursun Özbek: 100 tane konteyner göndereceğiz

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 vilayette önemli hasarlara sebep olan 7.7 ve 7.6’lık zelzelelerin akabinde, afetzedeler için Nef Stadyumu’nda devam eden yardım toplama çalışmalarını yerinde inceledi. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Lider Özbek, “Depremin olduğu gün saat 09.00’dan itibaren burada toplandık. Bütün idare şurası üyelerimizi ve dayanak olacak kim varsa buraya çağırdık. Bir kriz masası oluşturduk. Yardımları bulmak değerli lakin bu yardımların nasıl dağıtılacağı ve bölgeye nasıl ulaştırılacağı daha çok kıymetli. Bunların planlamasını yaptık. Stadın 2 katını lojistik takviye için ayırdık. Vatandaşlara ve topluluğumuza davette bulunduk. Her taraftan gönüllüler buraya koştu geldi” tabirlerini kullandı.

“Bütün Türkiye tek yumruk oldu”

Depremin yaralarını sarmak için herkesin elinden geleni yaptığını aktaran Özbek, “Çok büyük bir felaket yaşıyoruz. Televizyonlara artık bakmak istemiyorum zira çok dehşetli bir görünüm var. Bu felaketin yaralarını sarmak için herkes elinden geleni yapıyor. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralananların da en kısa müddette sıhhatine kavuşmasını diliyorum. Milletimize geçmiş olsun diyorum. Türk milletinin en kıymetli özelliklerinden bir tanesi bu türlü durumlarda birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi. Bu çok kıymetli. Bütün Türkiye tek yumruk oldu. Herkes bölge insanına ulaşmak için elinden geleni yapıyor” diye konuştu.

 

 

“Bugün 46. tırı sevk ediyoruz”

Dursun Özbek, yardımların sarsıntı bölgesine ulaştırılması için takviye olan lojistik firmalarına teşekkür ederek, “Yaptığımız faaliyetler açısından en kıymetlilerden bir tanesi lider vekilim Erden Timur çabucak o gece Hatay’a gitti. Orada büyük bir depo tuttuk. Zira bu yardımın dağıtılması, gereksinim sahiplerine ulaşması en kıymetli faktör. Yalnızca merkeze değil, kırsala da ulaşmak için nakliye araçları ayarladık. Bu çalışmalara bağlı olarak bugün 46. tırı sevk ediyoruz. Yardımlar gelmeye devam ediyor. Lojistik firmaları nakil için büyük dayanak veriyorlar. Onlara da buradan teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

“100 tane konteyner göndereceğiz”

Deprem bölgelerinde kurulacak olan konteyner kente takviye olacaklarını söyleyen Lider Özbek, “Herkes burada. İdare heyeti üyesinden, atletine kadar herkes bölgeye azami takviyesi vermek için elinden geleni yapıyor. Orada binalar yerle bir oldu. İnsanların günlük muhtaçlıklarının dışında bir de barınma muhtaçlığı doğdu. Bu doğrultuda Etraf ve Şehircilik Bakanı ile konuştum. Konteyner kent kurulması için çalışmaların olduğunu söyledi. ‘Biz Galatasaray Spor Kulübü olarak bu konteyner kente takviye vermek istiyoruz’ dedim. Birinci kademede 100 tane konteyner sevk edeceğimizi belirttim. Kendisi de mutlu oldu. Valinin özel kalemiyle de görüştüm. Onlara da bu hazırlığı yaptığımızı söyledim. Ayrıyeten bölgede irtibatı kurması için merhum liderimiz Mustafa Cengiz’in oğlu Sarper Cengiz’le irtibata geçtim. Kendileri Antep’te olduğu için bölgeyi uygun tanıyorlar. Onunla birlikte kurduğum bu köprüyle 100 konteynerı Antep’e ulaştırmaya çalışacağız. Eksikler bitmiyor. Biz topluluk olarak en üst düzeyde nasıl dayanak olabilirsek olmanın çabası içerisindeyiz” dedi.

 

 

“Bir ortaya gelip, yaraları sarmak için elimizden geleni yapıyoruz”

Başkan Dursun Özbek kelamlarını şu halde noktaladı:

“Birlik beraberlik davetini evvel topluluğum için yaptım. Bir sevgi ikliminin oluşturulması lazım. Birlikteliğin sağlanması lazım. Türk futboluna katkı veren, Türk futbolunu yöneten şahıslar için de benzeri çağrıyı yaptım. Bugün de gördük ki bu türlü bir şeye muhtaçlık var. Vakit geliyor, birlikteliğin kıymeti bir formda ortaya çıkıyor. Keşke bu türlü ortaya çıkmasa, keşke bu felaketleri yaşamasak fakat bugün görüyoruz her kulüp, her vatandaş, her kurum, her sivil toplum kuruluşu bu acıyı hafifletmek, bu acının üstesinden gelmek için elinden geleni yapıyor. Milletimle, camiamla gurur duyuyorum. Bir ortaya gelip, yaraları sarmak için elimizden geleni yapıyoruz.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu