Haberler

Dele Alli Beşiktaş da Kendini Buldu

Dele Alli sezon başında Beşiktaş a Everto’dan kiralik olarak geldi yetenekli futbolcu Dele Alli premierlig’in son dönemlerinden ilgi çekici bir açıklama yaptı.

Kartallara kiralık olarak gelen Dele All ingiltere deki son zamanlarda maç esnasında sergilediği performans hakkında hayla tartışmaya devam ediliyor.

Dele Alli Kimdir?

Nisan 1996’da doğdu. 26 yaşındaki futbolcu  Dele Alli doğduktan çok kısa bür sire sonra Amerikaya taşındığı biliniyor . Nijeryalı bir baba ve İngiliz bir anneden dünyaya geldi.  Alli ailesiyle herhangi bir bağ hissetmediği için formasında Alli ismini kullanmaktan vazgeçti.

Kariyerine 2013 yılında MK Dons takımında başlayan Dele Alli, 2015 yılında 6.63 milyon euro bonservis bedeliyle Tottenham’a transfer oldu.

Aynı yıl MK Dons’a kiralanan İngiliz futbolcu, 31 Mayıs’ta Tottenham’a döndü.

Burada 7 yıl oynamasının ardından 2022’nin başında bedelsiz olarak Everton’a geldi.

Dele Alli’nin Everton’daki sözleşmesi 2024 yılında sona erecek.

Delli Alli’nin Milli Takıma Dönmek İstiyor

Beşiktaş formasıyla eski günlerine dönmek isteyen Dele Alli İngiltere Milli Takımın’ da tekrar sahalara çıkmak istediğini söyledi .Dele Alli Beşiktaş da 4 maça çıktı ve 1 kez fileleri havalandırdı.

 

Eski İskoç futbolcu Frank McAvennie, Dele Alli hakkında düşüncelerini paylaştı Frank ‘ a göre yıldız oyuncu Dele Alli İngiltere de futboldan zevk alamıyordu. Premier lig de en iyi futbolculardan birisi olacağa yeteneği olduğunu belirtti

“Paranın bununla hiçbir ilgisi olmamalı, insanlar futbol sevgisi için oynamalı, para ikinci planda kalmalı.” Diye ekledi.

 

Beşiktaş a kiralık olarak gelen İngiliz yıldız Beşiktaşta bir toparlanma aşamasına geldi ve futbol u tekrar sevdiğini söyleyen McAvennie ,

“Bence Dele Alli, bu kadar para kazandıktan sonra futbola odaklanamadı” diyerek sözlerine devam etti beşiltaş a gitmesi Dele Alli’ ye oldukça iyi geldiğini piskolojik olarak rahatladığını söyledi.

 

 Gizli Bir Yetenek

McAvennie Beşiktaş ın yıldız futbolcusu için : “O büyük bir yetenek ama insanlar bunu ondan çıkaramadı” Everton’un başarabileceğini düşünen McAvennie yanıldığını belirtdi ve ve sözlerini şu şekilde noktaladı

Medyadan uzak ve futboldan keyif almaya tekrar başladı

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu