HaberlerSpor

Çalışmalara başlayan Fenerbahçe’de Jorge Jesus ve Altay Bayındır’dan açıklama

Kahramanmaraş merkezli peş peşe yaşanan iki büyük sarsıntı felaketi sonrası Jorge Jesus ve takımı, oyuncular üzere yardım için çabucak harekete geçmişti. Portekizli teknik adam, yaptığı son açıklamada da Türk beşerinin yanında olduğunu söyledi. Jesus, “İnsanlar bu acıyı nasıl hafifletecekler? Çok güç bir durum. Bu ortamda hepimiz bir epey zorlanacağız. Grubu toparlayıp, futbola yönlendirmek kolay olmayacak” sözlerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam, “Önümüzdeki ay Avrupa Ligi’nde son 16 tipi maçına çıkacağız. Tek niyetimiz hoş sonuçlar alıp Türk halkına bir nebze olsun memnunluk vermek. Başka ekiplerin da hedefi bu. Hayat devam ediyor. Ayakta durmak zorundayız” diye konuştu.

‘Birlikte çaba edeceğiz’

Jesus son olarak, “Birlik ve beraberlik içinde ülkenin, afetten etkilenenlerin yaralarını sarıp, daima birlikte ayağa kalkmaları için takviyelerimizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Daima birlikte gayret edeceğiz” dedi.

ALTAY BAYINDIR: BİZLERE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

Spor dünyası, afetzedelere dayanak vermek için tek yürek oldu, adeta seferberlik ilan edildi. Fenerbahçeli futbolcular da kulübün Ülker Stadı’nda oluşturduğu yardım merkezine koştu. Buraya giderek şahsen takviye veren isimlerden biri Altay Bayındır oldu. Sarı- Lacivertliler’in kaptanı, yapılan yardımların gereken yerlere ulaşmasının memnunluğunu yaşadıklarını söyledi. Başarılı file bekçisi, “Fenerbahçe de büyüklüğünü bir sefer daha gösterdi. Fakat bu yardımın sürdürülebilirliği çok değerli. Süreksiz çadır kentlerden sonra zelzelede yıkımın yaşandığı 10 kentin yine imar edilmesi ve yaraların sarılması devri başlayacak” tabirlerini kullandı.

‘Halk fedakârlık yaptı’

Altay, “Türk insanı gelinen noktada zelzele bölgesine yardım elini uzatmak için büyük fedakârlıklar yaptı. Biz futbolculara da büyük iş düşüyor. Bizler, bundan sonra elimizi taşın altına daha çok sokacağız. El ele verip bu büyük ülkeyi eski memnun günlerine döndürmek için her şeyimizi ortaya koyacağız” diye konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu