Haberler

Borussia Dortmund’dan depremzedelere takviye için bir atak daha

Ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketi sonrası dünyadan birçok spor kulübü, yardım için harekete geçerlerken Borussia Dortmund da bu husustaki hassasiyeti ile dikkat çekiyor. Alman takımı, bu hafta oynayacağı Hertha Berlin maçı öncesinde de depremzedeleri unutmamış durumda.

Borussia Dortmund, geçtiğimiz hafta deplasmanda Werder Bremen ile karşı karşıya gelirken o maçta iki ekibin da giydiği tüm formalar açık artırma ile satışa çıkarılmıştı. Geliri depremzedelere bağışlanacak bu projenin bir gibisi de Dortmund’un Hertha Berlin’i konuk edeceği maçta uygulanacak.

Dortmund’un resmi sitesinden yapılan açıklamada sarsıntı felaketinin sonuçları ve buna ait imgelerin kendilerinde yarattığı ıstırap açık halde söz edilirken Hertha Berlin’i iç alanda ağırlayacakları maçta giyecekleri yeni özel formaların açık artırma ile satışa çıkarılacağı aktarıldı.

Alman takımı, formaların açık artırmasından elde edilen gelirin sarsıntı felaketinden etkilenen Türkiye’nin güneydoğusundaki ve Suriye’nin kuzeybatısındaki insanlara dayanak olabilmek ismine kullanılacağını belirtti. Bunun yanı sıra Borussia Dortmund, taraftarları da açık artırma dışında bir defa daha yönlendirilen kanal üzerinden depremzedelere bağış yapmaya davet etti.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu