HaberlerSpor

Beşiktaşlı Dele Alli’ye talip var!

Yurt içi ve dışındaki Beşiktaş taraftar derneklerinden yağmur üzere yağan yardımlar, zelzele bölgesindeyer alan çok sayıda istekli taraftar veson olarak da pazar günkü maçta çocuklariçin peluş oyuncak tertibi… Siyah-Beyazlı topluluğun sarsıntı felaketi sonrasında tek yürek olup afetzedeleretam dayanak vermesi sonrası Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi deilgisiz kalmadı. İş makinesi ve maddi dayanak sağlayan Çebi, bu süreçteemeği geçen tüm derneklere, ilgili şahıslara, teknik takım ve atletlere birlik beraberlik için teşekkür etti.

Boyd’dan haber bekleniyor

Beşiktaş’tan kasım ayında tek taraflı fesih hakkını kullanarak ayrılan Tyler Boyd’un yenitakımı muhakkak oldu. MLS takımlarından Los Angeles Galaxy, Boyd ile1 yıllık mukavele imzalandığını duyurdu. Böylelikle SiyahBeyazlı kulüp,ABD’lifutbolcuya ödemekle yükümlü olduğu 1 milyon 50bin Euro’luk fiyatın büyük kısmından kurtuldu. Boyd’dan yenitakımında nekadar kazanacağına dair bilgi istendi. Böylece, önümüzdeki 4ay için oyuncunun yeni karı, Beşiktaş’tan alacağı fiyattan düşülecek vearadakifark ödenecek.

‘Beşiktaş’a kelamım var’

Kara Kartal’ın dönem başında İngiltere Premier Lig takımı Everton’dan kiralık olarak takımına kazandırdığı Dele Alli, ortaya koyduğu performansla beklentilerin altında kaldı. Siyah-Beyazlı formayı giydiği birinci günden beri istikrar sorunu yaşayan yıldız orta alana devre ortasında Arap Yarımadası’ndan teklifler geldiği, lakin İngiliz oyuncunun geri çevirdiği kaydedildi. Beşiktaş’ta 14 gayrette vazife alıp 2 gol kaydeden Alli’nin, yüksek maaşlı tekliflere, “Beşiktaş’a kelamım var. Beklentilere karşılık vermeden ayrılmayı düşünmüyorum” dediği bildirildi.

Sezon sonunda 8 milyon Euro

Siyah-Beyazlılar, Everton’da dönem başında Dele Alli için satın alma opsiyonu konusunda el sıkışmıştı. Kara Kartal, Alli’yi devre ortasında takımına katmak isterse 6 milyon Euro, operasyonu dönem sonunda yapmak için talepte bulunsa 8 milyon Euro ödeyecekti. Teknik yönetici Şenol Güneş’in eski günlerine döndürmek için ağır gayret harcadığı yıldız isimle bir mucize olmazsa lig bitiminde yolların ayrılması planlanıyor.

Beşiktaş’ta beklentilerin altında kalan Dele Alli, 14 maçta 2 gollük performans sergilemişti.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu