HaberlerSpor

Ayew’den Atsu kelamları: Aileye ulaşmaya çalışıyoruz zira…

Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzele felaketlerinin akabinde Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut ve Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Christian Atsu enkaz altında kalmıştı. Christian Atsu ve sportif yönetici Taner Savut için bekleyiş sürüyor.

AİLESİ HATAY’A GELDİ

Atsu’nun yakın arkadaşları ve aile üyeleri de dün itibariyle Hatay’a geldi. Enkaz çalışmalarını yakından takip eden Atsu ailesi, gelecek olumlu bir haberi bekliyor.

GANA HÜKÜMETİNE ÇAĞRI

İnsan hakları ve yardım kuruluşu olarak ülkede hizmet veren Crime Check Foundation, Gana hükümetine bir davette bulunarak, ulusal futbolcunun Hatay’daki arama-kurtarma çalışmalarına hükümetin katılmasını talep etti.

‘TARİF EDECEK SÖZLER YOK’

Sky Sports ile yaptığı röportajda hislerini aktaran Andre Ayew, Atsu’nun durumu nedeniyle çok üzgün olduğunu şu sözlerle lisana getirdi: “Çok üzgünüm, çok moralim bozuk. Bizim bu durum hakkında ne hissettiğimizi tanım edecek sözler yok. Şahsen, yakın olduğum biri olduğu için benim için çok sıkıntı.”

Volkan Demirel gözyaşlarını tutamadı! Duygusal anlar.. Depremzede çocuklarla telefonla imajlı konuşan Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, elinden geldiğince yardımlarına devam edeceğini söylerken, göz yaşlarına hakim olamadı.

daha fazla görüntü için

‘ÇOK ÜZGÜNÜZ’

Oyuncular olarak birbirleri ile bağlantıda kalmaya çalıştıklarını da aktaran Ayew, “Oyuncular olarak birbirimizle konuşmaya çalışıyoruz, neler olduğunu öğrenmek için aileye ulaşmaya çalışıyoruz zira durum hakkında çok üzgünüz ve onun uygun ve olması için dua ediyoruz. Gana’nın tamamı da dua ediyor.” dedi.

ESSIEN’DEN MESAJ

Hala kendisine ulaşılamayan Ganalı futbolcuyla ilgili Chelsea’de birlikte top koşturduğu eski futbolcu Essien’den bildiri geldi. Michael Essien, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Arkadaşım Christian Atsu’nun hayatta olduğunu umuyor ve dua ediyorum. Kalbim, başta bu trajedinin kurbanlarının aileleri olmak üzere tüm Türkiye ve Suriye halklarıyla birlikte” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu