Haberler

Alman kadrosundan Türkiye’ye dayanak

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntıları Almanya’da haber aldıklarını söyleyen FC Blau-Weiss St.Wendel Futbol Kadrosu ana sponsoru Abacuzz Group İdare Şurası Lideri Sven Lemmerhofer, programlarını iptal etmeyerek Türkiye’nin yanında olduklarını gösterdiklerini kaydetti.
Depremlerin kendilerini çok üzdüğünü belirten Sven Lemmerhofer, “Deprem bölgesinden gelen fotoğraf ve görüntüleri gördüğümüzde çok etkilendik. Birinci etapta biz de düşündük, bu organizasyonumuzu iptal etsek mi diye. Tekrar değerlendirdiğimizde bu işe önemli finansal yatırımlar yapıldığını gördük. Ayrıyeten Türkiye’nin tam takviyeye muhtaçlığı olduğu bir devirde vazgeçmenin gerçek olmadığına karar verdik. Zira bu kampların Türkiye’de yapılması turizm sanayisine ve ülke gelirlerine büyük katkısı var. Bu gelirleri bu ülkenin kazanmasını istedik. Sarsıntı hepimizde büyük ıstırap oluşturdu. Sarsıntıda hayatını kaybedenlere baş sağlı diliyoruz. Birçok maddi, manevi kayıplar oldu. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bütün bu süreçte Türkiye’nin yanındayız. Lakin yalnızca sözlerimizle yanındayız demekle kalmıyoruz. Yanında olduğumuzu maddi desteklerimizle somut hale getirip gösteriyoruz” dedi

Sven Lemmerhofer: “Yardımı Türkiye’deki resmi kanallar üzerinden ulaştırdık”

Takımda bulunan oyuncuların ellerinden geldiği kadar dayanak olmaya çalıştıklarını kaydeden Sven Lemmerhofer, “İlk etapta battaniye mi gönderelim, kıyafet mi gönderelim diye tıpkı yardımlar üzerinde düşünmüştük fakat bu yardımların hem fizikî yoğunluğu hem de bölgeye ulaştırılması noktasında birtakım problemler yaşanabilir kanısıyla maddi manada bir yardım yapmayı tercih ettik. Hem ekip kasasında, ortak kasamızda bir para biriktiği üzere tek tek futbolcularımız şahsi kasalarından yardım etmek istediler. Kendi ortalarında para topladılar. Biz de Abacuzz Group olarak, bu işin tertibini yapan şirket olarak yardımlara ziyadesiyle katkımızı sağlayarak topluca bir sayı haline getirdik. Bu yardımı Türkiye’deki resmi kanallar üzerinden ilgili yardım kuruluşlarına ulaştırdık” tabirlerini kullandı.

“Türkiye yardımseverliği ve misafirperverliğiyle bilinen bir ülke”

Türkiye’nin ve Türk beşerinin yardımsever ve misafirperver olduğunu kaydeden Sven Lemmerhofer, artık tüm dünyanın bu misafirperverliğe ve yardımseverliğe bir karşılık verme vakti olduğunu söyledi. Lemmerhofer konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
“Bizim yıllardır Türkiye ile bağlarımız var. Müşahedelerimiz istikametinde şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, Türkiye her vakit dünyanın rastgele bir yerindeki acı olaylarda yardımcı olmuştur, takviye vermiştir. Türkiye yardım severliği ve misafirperverliğiyle çok âlâ bilinen bir ülke. Artık tüm dünyanın bu misafirperverliğe ve yardımseverliğe yanıt verme vakti olduğunu düşünüyorum. Bu işin azı, birçok olmaz. Herkes kendi imkanları dahilinde ne kadar takviye sağlayabilirse yapmalı. Ben herkesi elinden geldiği ölçüde Türkiye’ye dayanak olmaya davet ediyorum. Biz de takviye olmaya devam edeceğiz.”

Türkiye’ye takviye çağrısı

Depremin bir tabiat olayı olduğunu ve her an her yerde yaşanabileceğinin altını çizen FC Blau-Weiss St.Wendel Lideri Roland Reiu, tüm dünya insanlarını Türkiye’ye yardım etmeye çağırdı. Roland Reiu, “Ben yalnızca spor dünyasına seslenmek istemiyorum. Hepimiz insanız. Tüm insanlığa tüm ülkelere seslenmek istiyorum. Bu anlık bir tabiat olayı. Hepimizin her an başına gelebilecek bir felaket. Dünyanın rastgele bir yerinde de olabilirdi. O nedenle insanların çok daha hassas olmasını bu olayın sıcaklığıyla unutmadan takip etmesini, madden ve manen dayanaklarını esirgememelerini istiyorum. Buradan yalnızca spor dünyasını değil herkesi Türkiye’ye yardım etmeye çağırıyorum” dedi.

Sven Lemmerhofer, Abacuzz Group, FC Blau-Weiss St.Wendel Kadrosu oyuncu ve teknik takımıyla birlikte topladıkları yardım paralarını Türkiye’de resmi makamlara teslim ettiklerini kaydetti.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu