Haberler

Akhisarspor kongreye gidiyor

Süper Lig’den 2019 yılında başladığı düşüşle TFF 3’üncü Lig 3’üncü Grup’a kadar gerileyen ve amatör kümeye düşmenin eşiğine gelen Akhisarspor’da idare, fevkalâde genel şura kararı aldı.

Yeşil-kırmızılılarda 2021-2022’de ekibin Spor Toto 1’inci Lig’de yer aldığı periyottan bu yana başkanlığı yürüten Cihan Özbey ve idaresi, kulübün geçmiş periyottan ödenemeyen 5 milyon Euro (100 milyon TL) borcu olduğu için 4 Mart’ta seçime gitmeye karar verdiklerini açıkladı. Yapılan açıklamada, “Kulübümüzün geçmiş dönemlerden kalan 5 milyon Euro borca kaynak üretilemediğinden ve bu borç sebebiyle olan transfer yasağının kaldırılamaması sebebiyle harikulâde kongre kararı alınmıştır” denildi.

Açıklamada, “Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin inanılmaz genel şura toplantısının 04.03.2023 Cumartesi günü saat 15.00’de Atatürk Mah. 167. Sk. No: 201 45220-Akhisar adresinde yapılmasına, oy çokluğu sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının 11.03.2023 Cumartesi günü tıpkı yer ve saatte aşağıdaki gündem unsurlarının görüşülmesine, genel şura toplantısının derneğimizin resmi internet sitesinde yahut en az bir gazetede ilan edilerek üyelerimizin genel konsey toplantısına çağırılmasına katılanların oybirliği ile karar verilmiştir” sözleri yer aldı.

AMATÖRE GİDİYOR

Yıllardır idari ve mali krizlerle boğuşan Akhisarspor’da dönem başında mahkeme kararıyla 2 kere başkanlıktan alınan Cihan Özbey, 7 Ağustos 2022’de yapılan sürpriz seçimle tekrar koltuğa oturmuştu. Ekibin küme düştüğü son 3 dönemde Akhisarspor’u yöneten Özbey ve grubunun kulübe talip olan Mikail Kaplan’la yaptıkları görüşmelerden sonuç çıkmamıştı. Takımı dağılan, ligde 21 maçta yalnız 2 galibiyet alabilen Akhisarspor, 14 puanla amatöre düşme sınırında.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu