Faydalı Bilgiler

Messi Nasıl Bu Kadar Yetenekli Araştırıldı

Arjantin süperstar Lionel Messi neden durdurulamıyor Kendisinden 15 yaş küçük ve 15 cm daha uzun olan Gabaldiol, Messi’nin denklemini çözemiyor.

Lionel Messi hayatımızın son 20 yılını şekillendirdi. Kazanmak için ihtiyacım olan tüm kupaları aldım ve muhtemelen en zor şeyi çok kolay hissettirdim.

Messi neden bu kadar mükemmel ve özel, golleri, oyun vizyonu, vizyonu ve zekasıyla herkesi büyülüyor?Belki de onu tanımlamanın en iyi yolu Gvaldior’a karşı yarı finaldir Hırvatistan’a karşı yaptığı buydu.

Bu makalede, fiziksel engeline rağmen Messi’nin kendisinden 15 yaş küçük ve 15 cm daha uzun olan Gvardior’a karşı patlayıcı bir hızı var. Şu anda dünyanın en iyi genç defans oyuncusu olan Messi Gvaldior’un eksikliğini gösterdiği andan başlayalım.

Topu alırken hızlanan Messi, hemen yavaşlıyor. Gvardiol, bu özelliklere sahip olduğuna inanıyor. Ancak Messi mükemmel bilek ve kalça hareketleriyle karşılık veriyor. Fiziksel üstünlüğüne rağmen Gvardiol onu durduramaz. Ve Messi topu Alvarez’e çok rahat veriyor.

Dünyanın en iyi liglerine danışmanlık yapan atletizm koçu Jonas Tawia Dodu, “Aslında Messi anatomik olarak geri dönecek şekilde tasarlandı” dedi. Josko Gvardiol gibi 1.85m’lik bir defans oyuncusu için bu çeviklik aldatıcı olabilir.

Özellikle hızını ve yönünü değiştiren Messi gibi bir oyuncuya karşı mükemmel. Daha kısa, çok daha iyi bir ağırlık merkezi ve çok daha kolay dönüş anlamına gelir Bu üç özellik, Messi’nin oyunun en iyisi olmak için hepsini mükemmel bir şekilde birleştirdiğini gösteriyor.

Messi, rakibinin ince hareketlerini tahmin etmek ve bunlara tepki vermek için tarama becerilerini kullanmakta ustadır. Savunmalar arasında maksimum 6 hızla hareket eder. Kırmızı pelerininizi bir boğa güreşçisi gibi gösterin ve bunu yaptığınızda hızlanın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu