Spor

Yıldız futbolcu Adana Demirspor’un kapısından döndü! İmza atmaya gelmişti

Spor Toto Muhteşem Lig’e yükseldiği 2021-2022 döneminden itibaren oynadığı futbolla taraflı tarafsız futbol otoritelerinin beğenisini kazanan Adana Demirspor’da transfer hareketliliği devam ediyor. Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok ismi takımına dahil eden Adana Demirspor bir yıldızı daha bitirme noktasına getirdi lakin transfer son anda yattı. Transferin perde gerisinde yaşananlar ise şaşkınlık yarattı. İşte detaylar.

ÖNCE HULK’U İSTEDİLER

Adana Demirspor, Brezilyalı yıldız Hulk’u transfer etmek istedi. Adana Demirspor Lideri Murat Sancak, A Spor’a yaptığı açıklamada “Hulk’un kendisi ve eşi gelmek istiyordu. Ancak kulübü bırakmak istemiyordu. Çok önemli para verdim. Tahminen yayın gelirinin tamamını ona verdim. Çok istedim, kendisi de çok gelmek istedi. Hulk’a bonuslarla birlikte 6M€ teklif yaptık. 36 yaşında, 2.5 yıllık mukavele önerdik. Bitti artık, gelme talihi yok. Kulübü bırakmıyor. Hulk’un şöyle bir sorunu var; Hanımıyla boşanıyor, baldızıyla evleniyor. Eşi de kendisi de orada kalmak istemiyor aslında. Türkiye’yi de araştırmışlar, gelmek istiyorlar. Lakin kulübü müsaade vermezse yapabileceğimiz bir şey yok.” sözlerini kullanmıştı.

‘SUAREZ’LE GÖRÜŞTÜK’

Adana Demirspor Lideri Murat Sancak, Dünya Kupası’nın akabinde Gremio’ya imza atan Luis Suarez’le de görüştüklerini açıklamıştı. Sancak, “Suarez’le de görüştük, eşi buraya gelmek istemedi. Eş, abi, baba sorunu yaşıyoruz. Bakayoko’nun da ağabeyi sorun. Zorlaştırıyor. Bir santrfor daha alacağız. Lakin Fenerbahçe maçına yetişmez.” demişti.

‘6 NUMARA VE SANTRFOR’

Adana Demirspor Lideri Murat Sancak kıymetli bir orta saha ve forvet oyuncusunu takımlarına katmak ismine çalışmalarda bulunduklarını söz ederek “Bir 6 numara ve santrfor almaya uğraşıyoruz. Önceliğimiz 6 numara. Yeterli bir 6 numara bulursak alacağız. Santrforla da görüşüyoruz. Alabilirsek, alacağız. Yabancı santrfor” kelamlarını kullanmıştı.

BAKAYOKO SON ANDA VAZGEÇTİ

Adana Demirspor’un orta alana transferini düşündüğü isimlerin başında Tiemoue Bakayoko geliyordu. Adana Demirspor Lideri Murat Sancak “Bakayoko’nun da ağabeyi sorun. Zorlaştırıyor.” kelamlarını kullanmıştı. Bakayoko transferinin perde ardı ortaya çıktı.

Adana Demirspor bonservisi Chelsea’de bulunan ve Milan’da kiralık olarak Bakayoko’nun hem kendisiyle hem kulüpleriyle muahede sağladı. Skorer’in edindiği bilgiye nazaran resmi evrakları imzalamak için kulüp binasına giden Bakayoko imzadan son anda vazgeçti ve transfer yattı.

Avrupa’da transfer devrinin sona ermesiyle birlikte Bakayoko’nun Adana Demirspor’a transferi epeyce zorlaştı. Adana Demirspor’un orta saha bölgesi için farklı alternatiflere yöneleceği öğrenildi.

Adana Demirspor’un Fenerbahçe maçından sonra iki transfer daha yaparak transferi kapatacağı öğrenildi.

İTALYA’DAN BOMBA İDDİA

Tiemoue Bakayoko’nun menajeri Andy Bara, İtalya’dan Calciomercato’ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Calciomercato’da yer alan habere nazaran Cremonese ve Lyon’un ilgilendiği Bakayoko için transfer penceresi şimdi kapanmadı.

Habere nazaran Bakayoko, Milano’dan ayrılmayı kabul etti ve yolu Türkiye’den geçebilir. Calciomercato’da yer alan haberde “Bakayoko’nun Adana Demirspor ile görüşmeleri tekrar başladı. Chelsea de dahil olmak üzere ilgili taraflar, 2026’ya kadar kontrat imzalamaya hazır olan Fransız orta saha oyuncusunun transferi için muahedeye çok yakın.” sözleri yer aldı.

MENAJERİNDEN BAŞ KARIŞTIRAN AÇIKLAMA

Tiemoue Bakayoko’nun menajeri Andy Bara, Calciomercato’ya yaptığı açıklamada Adana Demirspor ile yüzde 90 oranında muahedeye vardıklarını açıkladı.

Andy Bara, Bakayoko’nun ağabeyi ile kelam hakkı olan tek menajerinin kendisi olduğunu söz ederek şunları söyledi:

“Bakayoko yüzde 90 oranında Adana Demirspor’a transfer olacak. Kardeşi Soualio ve ben onun geleceği için çalışıyoruz, öteki hiçbir menajerin konuşma hakkı yok.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu