Spor

Trabzonspor içeride coşuyor, dışarıda susuyor

Trabzonspor deplasmandaki makûs gidişata bir türlü son veremiyor… Bordo-Mavililer, son olarak Hatay’da 1-0 öne geçtiği maçı 2-1 kaybetti ve başkan Galatasaray’la puan farkı 13’e yükseldi. Fırtına çıktığı son 3 deplasman çabasını de kaybederken, bu süreçte tam 11 gol yedi. Dönem başından beri dış alanda oynadığı 10 lig maçının yalnızca 3’ünü kazanabilen Karadeniz takımı, 19 puan yitirdi. Bu müsabakalarda 23 gol yiyen Trabzonspor, konutundaki 10 müsabakada ise 4 golü ağlarında gördü.

Deplasmanda kayıp 19 puan

2021’in Mart ayındaki Alanyaspor maçından bu yana Akyazı’da oynadığı 35 lig maçını kaybetmeyen ve inanılmaz bir seriye imza atan Trabzonspor, bu dönem özelinde iç alanda ligin en başarılı gruplarından birisi. Fakat dışarıda alınan makus sonuçlar, Fırtına’yı her geçen hafta biraz daha doruktan uzaklaştırıyor. Abdullah Avcı’nın takımı, deplasmanda kaybedilen 19 puanın 9’unu bile alabilse, şu anda şampiyonluk yarışının direkt içinde olacaktı.

Geçen dönem en iyisiydi

Sadece ligde değil, Avrupa’da da benzeri bir imaj sergilendi. UEFA Avrupa Ligi’ndeki 6 küme maçından meskeninde oynadığı 3’ünü kazanan Trabzonspor, deplasmandaki 3 çabanın hepsini kaybetti. Şampiyonlar Ligi Play-Off cinsinde da Kopenhang’da kaybeden Bordo Mavililer, Akyazı’da rakibiyle berabere kalmıştı. Trabzonspor, şampiyon olduğu geçtiğimiz dönem ise dış sahanın en başarılı grubuydu ve 19 müsabakada 38 puan toplamıştı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu