Spor

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den birlik ve dayanak çağrısı!

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde sarsıntı olduğunu duyurdu.

10 VİLAYETTE HİSSEDİLDİ

AFAD’ın yaptığı açıklamaya nazaran Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Zelzele saati 04.17 olarak kaydedilirken zelzelenin derinliği ise 7 kilometre olarak bildirildi. Sarsıntının 10 vilayette birden şiddetli biçimde hissedildiği açıklandı.: Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Hatay…

BİN 498 KİŞİYİ KAYBETTİK

İlk zelzelenin şoku atlatılamamışken bu sefer 13.24’te Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğünde bir zelzele yaşandı. 130 artçı sallantının olduğu bölgede son açıklanan sayılara nazaran bin 498 yurttaşımız hayatını kaybetti, 8 bin 533 vatadaşımız da yaralandı. 2 bin 834 binanın yıkıldığı 10 bölge için de Türkiye’nin dört bi yanından ve dünyadan yardımlar yola çıktı.

Türk futbolunun birçok kesitinden takviye iletileri gelirken, Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, yayıncı kuruluşa sarsıntıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

‘Türk milletinin başı sağ olsun’ diyerek kelamlarına başlayan Türk futbolunun işvereni şu sözleri kullandı:

“Öncelikle ülkemizin büyük bir kısmını etkileyen sarsıntılarda kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerimize sabırlar ve milletimize başsağlığı dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Enkaz altında ömür uğraşı veren vatandaşlarımıza dayanma gücü diliyorum. Devletimize, arama kurtarma gruplarına, sıhhat çalışanına, insani yardım çalışanlarına güç kuvvet diliyorum.

Türkiye Futbol federasyonu olarak Devletimizle daima bağlantı halindeyiz. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanımızın da açıklamasında olduğu üzere spor karşılaşmaları ertelendi. Biz de futbol liglerimizde oynanacak maçlarımızı erteledik.

Depremden etkilenen bölgede bulunan kulüplerimizle ve bölge müdürlüklerimizle de daima bağlantı içerisindeyiz. Türk Futbol ailesini, spor topluluğumuzu ve tüm vatandaşlarımızı birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde yaralarımızı sarmaya davet ediyorum.

Biliyorsunuz ben de Gaziantepliyim. Bölgeyi de düzgün biliyorum. Türkiye Futbol Federasyonu Lideri olarak devletimizin ve milletimizin yanındayız. Gün her zamankinden daha fazla birlik beraberlik içinde hareket etme günü. Gün daima birlikte yaralarımızı sarma günü.”

 

 

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu