Spor

Tahkim Şurası’ndan Dursun Özbek’e berbat haber

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Şurası, Galatasaray Lideri Dursun Özbek’e, resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamalarında yer alan sportmenliğe karşıt hareketi nedeniyle verilen 50 gün hak mahrumiyeti ve 120 bin TL para cezalarını onadı.

TFF’nin resmi internet sitesinden hususa ait yapılan açıklama şöyle:
“Galatasaray’ın idarecisi Dursun Aydın Özbek’in PFDK’nın 26.01.2023 tarih ve E.2022-2023/590 – K.2022-2023/749 sayılı kararına itirazı incelendi. Müracaat dilekçesinde detaylı itiraz dilekçesinin daha sonra sunulacağının bildirildiği, bu kademede cezanın infazının durdurulmasının talep edildiği görüldü.

TFF Tahkim Konseyi Talimatı’nın 20. hususu kapsamında uygulamanın durdurulması mahiyetinde olduğu anlaşılan talebin, yapılan müzakere sonucunda; TFF Tahkim Konseyi Talimatının 20. hususunun ‘ilgilinin talepte bulunması şartıyla, müracaat yahut itiraz konusu kararın açıkça hukuka ters olması ve telafisi imkânsız ziyanlar doğurmasının kuvvetle mümkün bulunması hallerinde yargılamanın seyrini dikkate alarak durdurma kararı verebilir ’

biçimindeki kararına nazaran, Tahkim Heyeti tarafından uygulamanın durdurulması kararı verilebilmesi için itiraza bahis kararın açıkça hukuka karşıt olması ve telafisi imkânsız ziyanlar doğurmasının kuvvetle olası bulunması ögelerinin birlikte gerçekleşmesinin mecburî olduğu, yapılan itirazın içeriği ve Disiplin Heyeti kararı birlikte değerlendirildiğinde, zikredilen unsurda öngörülen açıkça hukuka terslik ögesinin gerçekleştiği konusunun açık ve bariz olmadığı anlaşıldığından;

Galatasaray’ın idarecisi Dursun Aydın Özbek’in kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamalarında yer alan sportmenliğe alışılmamış hareketi nedeniyle FDT’nin 36/1-b. hususu uyarınca verilen 50 gün hak mahrumiyeti ve 120.000,00 TL para cezası ile FDT’nin 36/1-d. unsuru uyarınca verilen 200.000,00 TL para cezasının uygulamasının durdurulmasına dair talebin TFF Tahkim Heyeti Talimatı’nın 20. unsuru uyarınca reddine, oybirliği ile karar verilmiştir.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu