Spor

Nihat Kahveci Karagümrük-Beşiktaş maçını kıymetlendirdi: Neden yedekti anlamadım

Süper Lig’de Fatih Karagümrük ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş tepe yarışında kıymetli bir yara aldı. Trt Spor yorumcusu Nihat Kahveci gayret sonrasında değerlendirmelerde bulundu

“TAYFUR ÇOK BOŞLUK BIRAKIYOR”

“Cenk misyonunu yaptı, 1 direkten dönen şutu var. Gedson tekrar misyonunu yaptı diyebiliriz. Tayfur orta alanda oynayınca çok boşluk bırakabiliyor geri dönüşü daha ağır olduğu için. Karagümrük orta sahayı güzel kullandı. Masuaku’yu Coly çok zorladı.”

“DIAGNE NEDEN YEDEKTİ ANLAMADIM”

“5’te 5’le geliyorsun ve Karagümrük’le oynuyorsun. Karagümrük bol gol atabiliyor Borini ve Diagne’yle. 1 tane attı, 1 tane de yedi. Diagne mesela neden yedek bırakıldı anlamadım. Colin Kazım’in girdiği konumlara Diagne girse gol olabilirdi. Borini ve Bertolacci’nin de durumları vardı. Karagümrük 1 puana memnundur. Beşiktaş üzere bir ekipten 1 gol yedi ve 1 puan aldı”

“SAISS 11’DE OLMALIYDI”

“Saiss’e yapılan teklifle ilgisi yoksa Saiss 11’de olmalıydı. Rosier’in cezası düşmese oynamasa da olabilir üzere oynadı. Tayfur oynasa daha düzgün olabilir diyebiliyoruz. Redmond beklenti altında. Dele Alli 1 maç yeterli oynadı, bugün birinci maçlardaki üzere oynadı”

‘GEDSON MAÇ BİTİYOR KART GÖRÜYOR’

“Redmond cezalı duruma düşüyor, Rosier kırmızı kart görüyor. Gedson maç bitiyor sarı kart görüyor cezalı duruma düşüyor. Orta alana daima bir arayış var lakin Gedson sen orada daima oynuyorsun. Ismael periyodundan alınacak bir söz var, disiplin sorunu. Maçtan sonra yaptığın açıklama senin yaptığını toparlamaz.”

‘DİLİMDE TÜY KALMADI’

“Bir gün Rosier, bir gün Gedson. Beşiktaş 1 puan daha kaybederse şampiyonluk yarışı bitti diyeceğiz. Sivas’a hava soğuk diye mi gitmeyeceksin Sivas. Orada oynanabilecek maç üzere dediler ancak Sivas’ın soğuğu Olimpiyat’ınkine benzemez. İşin ofansında defansında varsın, senin katkın kıymetli fakat maç bittikten sonra kart görüp arkadaşlarını yalnız bırakıyorsun. Seni övmekten dilimde tüy kalmadı lakin yanlış oldu”

‘GALATASARAY 3 MAÇ KAYBEDECEK SEN O ORTADA KAZANACAKSIN’

“Beşiktaş yeniden 1 puan bile alamayacaktı. Şöyle bir şey var. Galatasaray Ümraniye’yle oynayacak. Puan farkı 9 Beşiktaş’la Galatasaray ortasında. Rakibin 3 maç kaybedecek, sen de 3 maçını kazanacaksın o ortada. Ortada Fenerbahçe de var.”

“BEŞİKTAŞ OFANSTA BERBAT OYNADI”

“Beşiktaş’ta 5’te 5, Aboubakar gelmiş, moraller artmış, kazanma alışkanlığı gelmiş lakin maça bir başlıyorsun çabucak 2 tane durum yedin. Tamam hava soğuk lakin Beşiktaşlı oyuncular geride pas yapıyor falan. Tayyip ve Welinton ikilisi olmuyor o muhakkak. Şuan Beşiktaşlı taraftarlar şampiyonluk ismine umutlandılar 5 maçlık seriyi görünce lakin bugünkü oyunda ofansif ve defansif sıkıntılar var. Geçen hafta da meseleler yaşadı lakin hamle tarafını çok âlâ yapmışlardı. Dele Alli’yle, Cenk’iyle Aboubakar’la. Beşiktaş ofansta da çok makus oynadı.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu