Spor

Kerem Aktürkoğlu: Muslera bizim için çok bedelli

Süper Lig’in 23. haftasında konuk ettiği Trabzonspor’u 2-1 mağlup eden ve 12 maçlık galibiyet serisi yakalayan başkan Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu, 90 dakikanın akabinde yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. 

Galibiyet geri planda kaldı’

Sakatlanan Fernando Muslera’nın en kısa vakitte sıhhatine kavuşmasını temenni eden Kerem, “Muslera şanssız bir sakatlık yaşadı. Durumu MR çekildikten sonra aşikâr olacak. Umarız önemli bir şeyi yoktur. Galibiyet biraz art planda kaldı. Muslera her futbolcu üzere bizim için çok kıymetli. Kaptanımız. İnşallah en kısa müddette sıhhatine kavuşur ve yanımızda olur.” dedi.

‘Geriye düştük lakin bu bizi yıldırmadı’

3 puanı taraftarlarına armağan eden ulusal oyuncu, “Çok hoş bir galibiyet oldu. Geriye düştük lakin bu bizi yıldırmadı. Dönebileceğimizi biliyorduk. Bu maçı çevireceğimizi biliyorduk. Taraftarımız mükemmeldi. Bu soğuk havada bizi 90 dakika boyunca desteklediler. Bu galibiyeti onlara armağan ediyoruz.” dedi ve ekledi:

‘Moral bozucu olabiliyor lakin buradan kalkabilmek önemli’

“Böyle bir halde maça başlamak kimse istemez. Moral bozucu olabiliyor lakin buradan kalkabilmek değerli. Bizim için en büyük faktörlerden birisi ne olursa olsun alanda vazgeçmiyoruz. Maçı çevireceğimize inanıyoruz. Bugün de birebiri oldu. Arkadaşlarımızla konuşup birbirimizi motive ettiğimiz anda bu maçın döneceğinin farkındaydık. Hepimiz için çok hoş bir galibiyet oldu.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu