Spor

Kayserispor Onur Bulut’u resmen açıkladı: Biz anlaştık…

Kayserispor’daki performansı bu dönem daha da dikkat cazibeli hale gelen Onur Bulut, ulusal ekibe kadar yükselme başarısı göstermişti. Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’in de takımında görmek istediği oyuncular ortasında ismini andığı Onur Bulut ile Beşiktaş’ın yanı sıra Galatasaray ve Trabzonspor da periyot devir ilgilenmişti.

MİLLİ GRUBA YÜKSELDİ

Onur Bulut, Kayserispor’da sergilediği başarılı performans sonrası A Ulusal Ekibimizin aday takımına çağrıldı ve birinci defa ulusal formayı giyme heyecanı yaşadı. 19 Kasım’da Gaziantep’de oynanan ve Ulusal Ekibimizin Çekya’yı 2-1 mağlup ettiği müsabakaya birinci 11’de başlayan Onur Bulut, 90 dakika alanda kalmıştı.

Fenerbahçe, Kayserispor ile mukavelesi dönem sonunda sona erecek Onur Bulut’u takımına katıyor. DHA’nın haberine nazaran ulusal sağ bek dönem sonuna kadar Kayserispor’da forma giymeye devam edip, dönem sonunda sarı-lacivertli takıma transfer olacak.

Fenerbahçe, mukavelesi dönem sonunda sona erecek Onur Bulut için rastgele bir bonservis bedeli ödemeyecek. Fakat Kayserispor’un Mame Thiam transferinden ötürü Fenerbahçe’ye ödemesi gereken meblağ karşılığında bu transfer gerçekleşecek.

KAYSERİSPOR’DAN AÇIKLAMA

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, Onur Bulut’un Fenrebahçe’ye transferiyle ilgili açıklama yaptı. Koç yaptığı açıklamada, iki kulüp liderinin görüştüğünü söyleyerek, “Eğer futbolcunun menajerleri de yeni periyotta anlaşırlarsa bu transfer gerçekleşecek.

Transferin gerçekleşme kurallarından bir tanesi de, Kayserispor’un Thiam için Fenerbahçe’ye bir borcu vardı, bunun silinmesi, ikincisi Onur’un dönem sonuna kadar Kayserispor’da oynamaya devam etmesi, üçüncüsü de hatırı sayılır bir fiyatında bonservis olarak Fenerbahçe tarafından Kayserispor’a ödenmesi” dedi.

‘İKİ LİDER GÖRÜŞTÜ’

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, yaptığı açıklamada futbolcu Onur Bulut’un Fenerbahçe’ye olan transferini kıymetlendirdi. Koç, “Kulüpler Birliği toplantısında Ali Koç, liderimiz Ali Çamlı’yı aradı ve 15 dakika görüşmek istediğini söyledi.

Toplantıda her iki Ali lider da bir görüşme yaptı. Fenerbahçe Kulübü resmi olarak Onur’u transfer etmek istediğini söyledi. Akabinde Kayserispor idaresi de kendi içerisinde bir kıymetlendirme yaptı ve bir sayı söylem edildi.”

‘MENAJERLER FENERBAHÇE İLE ANLAŞIRSA…’

“Sabahında Fenerbahçe bunu kabul ettiğini söyledi. Akabinde Onur’un menajerlerini Kayseri’ye çağırdık ve görüştük. Menajerler de olumlu baktılar ve İstanbul’a gittiler. Şayet futbolcunun menajerleri de Fenerbahçe ile yeni devirde anlaşırlarsa bu transfer gerçekleşecek.

Transferin gerçekleşme kaidelerinden bir tanesi de, Kayserispor’un Thiam için Fenerbahçe’ye bir borcu vardı, bunun silinmesi, ikincisi Onur’un dönem sonuna kadar Kayserispor’da oynamaya devam etmesi, üçüncüsü de hatırı sayılır bir fiyatında bonservis olarak Fenerbahçe tarafından Kayserispor’a ödenmesi. Bu kurallarda bu işi sonuçlandırmaya çalışıyoruz” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu