Spor

Kaan Ayhan gerçekleri: Beşiktaş’a transferi neden gerçekleşmedi?

Galatasaray’ın sürpriz halde takımına kattığı Kaan Ayhan transferinin perde gerisine Milliyet ulaştı. Galatasaray’ın yaz devrinde de gündemine gelen lakin son anda gerçekleşmeyen Kaan Ayhan transferi çok stratejik bir atılım ile olumlu sonuçlandı.

Beşiktaş’ın da ilgilendiği 28 yaşındaki futbolcunun transferine noktayı koymak için sarı-kırmızılı kulüpten Araştırma Geliştirme Yöneticisi Fatih Demireli’nin Almanya’dan yakın dostu olan Kaan’ı çabucak ikna ettiği, uzun pazarlıklar sonunda da Sassuolo’nun direncini kırdığı öğrenildi.

OKAN BURUK’UN ELİ ÇOK RAHATLADI

Kaan Ayhan’ın çocukluğundan beri Galatasaraylı olduğu ve sarı-kırmızılıları “gönlünde yatan aslan” olarak gördüğü öğrenildi. Yaz devrinde Galatasaray’a transferi gerçekleşmediği için büyük hayal kırıklığı yaşayan ve Sassuolo’da hocasıyla ortası açılan Kaan Ayhan’ın transferi Okan Buruk’un elini de çok rahatlattı.

SATIN ALMA OPSİYONU 2.8 MİLYON EURO

İstanbul’a gelen Kaan Ayhan’ın maliyeti de aşikâr oldu. 400 bin euroya kiralanan 28 yaşındaki futbolcunun satın alma opsiyonu 2.8 milyon euro olacak. Kaan yarım dönem için 600 bin euro alacak. Ulusal futbolcu önümüzdeki 3 yıl için ise 1 milyon, 1 milyon 250 bin ve 1 milyon 350 bin euro kazanacak.

TAM BİR JOKER

Farklı konumlarda oynayabilen ulusal futbolcu yerli denkleminde kıymetli bir atılım olmasının yanı sıra savunmada değerli bir alternatif olacak. Kaan ayrıyeten Dubois’in sol bekte devam edeceği düşünüldüğünde Sacha Boey için de sağ bekte değerli bir alternatif olarak bedellendiriliyor.

BEŞİKTAŞ’A TRANSFER OLMAMA NEDENİ ORTAYA ÇIKTI

Kaan Ayhan için Beşiktaş da devreye girmiş, İtalyan kulübü Sassuolo ile pazarlık için masaya oturmuştu. Birinci etapta kiralık düşünülen oyuncu için İtalyanlar mecburî satın alma hususu koymak istedi, siyah-beyazlılar bunu kabul etmedi. Bu türlü olunca görüşmeler daha fazla ilerleyemedi. Kaan Ayhan’ın Türkçe, Almanca, İtalyanca ve İngilizce bilmesi büyük bir avantaj olarak bedellendiriliyor. Yeni Galatasaraylı, bu özelliğinden ötürü kadro içerisinde köprü vaziyeti de görecek. (Skorer)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu