Spor

İstek Çalımbay: “Bu galibiyete muhtaçlığımız vardı”

Süper Lig’in 23. haftasında Beşiktaş’ı konuk eden ve alandan 1-0 galibiyetle ayrılarak bu sezonki altıncı galibiyeti alan Sivasspor’da Teknik Yönetici İstek Çalımbay, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Karşılaşmayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan tecrübeli teknik adam, “Mart ayında Avrupa’da çok kıymetli bir maçımız olacak. Türkiye için de çok değerli bir maç. Ligde yeterli bir yere gelirsek öteki maçları problem yaşamadan oynayabiliriz. Dünya kupasından sonra bütün tartımızı lige verdik. Daha sonra saha sorunu yaşadık ancak hiçbir vakit çabayı bırakmadık. Üst üste deplasmanlarda maç oynadık. Alanya maçı bizim için dönüm maçıydı. Beşiktaş maçı bu yüzden çok değerliydi. Bizim için maç hoş bir halde geçti. Hiç kimse oyun disiplini bozmadı. Çok güzel bir galibiyet aldık. Bu galibiyete muhtaçlığımız vardı. Düzgün bir kadroya karşı oynadık. Oyuncularımız çok âlâ oynadı. Hem Beşiktaş hem biz olalım iki kadro da kazanmak için oynadı. Kazandığımız için memnunuz. Buna çok muhtaçlığımız vardı. Önümüzde 2 tane üst üste deplasman var. Gayemiz o 2 maçı en güzel halde bitirmek” sözlerini kullandı.

“Daha güzel duruma geleceğiz”

Çalımbay, grubundan mutlu olduğunu belirterek, “Ben şu an gidişattan memnumum fakat bunun üzerine koymamız gerekiyor. Tahminen transfer yapamasaydık bu maçı kazanamayacaktık. Ekibe en son aldığımız iki oyuncu da bir hava kattı. Bizim ligde en düzgün yere geleceğimize inanıyorum. Biz de materyal olursa çok yeterli şeyler yaparız. Biz yavaş yavaş daha güzel duruma geleceğiz. Transfer de bitti diyebiliriz. Baktığımız vakit takım dolu. Sakatlarımız da kısa müddette gelirse, daha alternatifli bir takımımız olacak. Bizdeki tek badire sakatlık, diğer bir şey kelam konusu değil” biçiminde konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu