Spor

Galatasaray Lideri Dursun Özbek: Herkes için adalet istiyoruz

Galatasaray, Spor Toto Muhteşem Lig’in 23’üncü haftasında Trabzonspor’u kendi alanında 2-1 mağlup ederek liderliğini sürdürdü. Müsabakanın akabinde sarı-kırmızılı grubun lideri Dursun Özbek, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“ÖRNEK OLMASI GEREKEN MAÇ”

İki grubun taraftarlarına soğuk havaya karşın kadrolarını destekledikleri için teşekkür ederek kelamlarına başlayan Özbek, “Her iki kadronun taraftarlarına teşekkür etmek istiyorum. Bu soğuk havada Trabzonspor taraftarları 2 bin kişi üzere kalabalık bir kümeyle geldiler. Taraftarımız da her vakit olduğu üzere kar, kış, kıyamet demeden bizi desteklediler. Hoş ve örnek bir maç oldu. Seyirci, taraftar ve oyuncuların halleriyle örnek olması gereken bir maç izledik. İki ekibe da verdikleri uğraştan ötürü teşekkür ediyorum. Büyük bir teşekkürü de oyuncularıma ve teknik grubuma gönderiyorum. Birinci saniyelerde gol yememize karşın geri dönmesini bildik ve 3 puanı hanemize yazdırdık. Şampiyonluk yolundaki yürüyüşümüz bu biçimde devam ediyor” diye konuştu.

“ÇÖZÜM ADRESİ BELLİ”
Son devirde kulüplerin yaptığı açıklamalara da değinen Özbek, tahlil adresinin Kulüpler Birliği Vakfı olduğunu belirtti. Vakfın vakit kaybetmeden toplanması gerektiğinin altını çizen Dursun Özbek, “Futbolu oynayan, futbola gönül veren bütün izleyiciler şunu bilmeli ki, biz gruplar olarak birbirimizin yeşil alanda yalnızca rakibiyiz. Hiçbir vakit birbirimize düşmanlık beslememize gerek yok. Tıpkı vatanın çocuklarıyız, birebir maksada Türk futbolunu kalkındırmak için giriyoruz. Konuşmalarımızı buna nazaran yapmamızda yarar var. Birbirimizin düşmanı olamayız. Son günlerde kimi gelişmeler var, biz de görüşlerimizi sitemizden açıkladık. Burada en kıymetli konu, mevzuyu âlâ tahlil etmek. Buna bağlı olarak da bir sorun varsa bunun nerede çözüleceğini uygun idrak etmek lazım. Son günlerdeki gelişmelere baktığınızda daha da tırmanabilecekmiş üzere gözüken sorunun tahlil adresi belirli. Bu sorun, Türk futbolunun bir sorunu ise Kulüpler Birliği Vakfı var. Burada herkes kelam sahibi. O vakit hiç vakit kaybetmeden bu vakıf toplanmalı ve herkesin görüşleri alınmalı. Herkes için adalet istiyorsak bunun adresi Kulüpler Birliği Vakfı” dedi.

“BİZ BİRBİRİMİZE DÜŞMAN OLAMAYIZ”

Dursun Özbek kelamlarını şöyle noktaladı:

“Bizim hedefimiz herkes için adalet. Bütün kulüp lideri arkadaşlarıma sesleniyorum, en kısa vakitte vakfımızda toplanalım. Tekrar söylüyorum, biz birbirimize düşman olamayız. Trabzonspor çok bedelli bir kulübümüz. İdaresi geldi, bir arada sohbet ettik. Pek hoş, seyir zevki yüksek bir maç izledik. Daha sonra hepsini güzelce yolcu ettik. Taraftarlar da yavaş yavaş dağılıyorlar. Çok sıkıntı bir şey mi bu?”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu